jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۸۹۹۱۸ ۳۱ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۸:۰۷

کاردار عربستان به وزارت امور خارجه احضار شد

اصابت موشک به اطراف سفارت ایران در صنعا

معاون عربی آفریقای وزیر امور خارجه از برخورد راکت یا موشکی به نزدیکی سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا در پیش از ظهر امروز خبر داد.

اصابت موشک به اطراف سفارت ایران در صنعا

حسین امیرعبداللهیان در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما گفت: متأسفانه راکت یا موشکی به چند متری سفارت کشورمان در صنعا اصابت کرده و شیشه های سفارتخانه شکسته شده است اما خوشبختانه سفیر و کادر دیپلماتیک ما صدمه ندیده اند.

وی افزود: در پی این حادثه کاردار عربستان سعودی در تهران را به وزارت امور خارجه احضار و با ارائه یادداشت اعتراضی، به مقامات سعودی رسماً گوشزد کردیم که وظایفشان را در قبال حفظ دیپلمات ها و اماکن دیپلماتیک ایفا کنند.

معاون وزیر امور خارجه هشدار داد: صریحاً اعلام می کنیم سفارت کشورمان در صنعا به فعالیت هایش ادامه خواهد داد و مسئولیت مستقیم هرگونه حادثه ای را که منجر به ایجاد مشکل برای اقدامات دیپلماتیک سفارت کشورمان در صنعا شود متوجه عربستان سعودی به عنوان کشور متجاوز علیه یمن می دانیم.

ارسال طرح ایران درباره یمن به همه کشورها

معاون عربی افریقای وزیر امور خارجه گفت: طرح سیاسی ایران ویژه حل بحران یمن امروز برای وزرای خارجه همه کشورها ارسال شد.

امیرعبداللهیان با تبیین مفاد طرح چهار ماده‌ای ایران برای رفع بحران یمن افزود: این طرح که وزیر امور خارجه دو روز پیش به دبیرکل سازمان ملل متحد ارائه کرد، یگانه طرح سیاسی موجود روی میز است زیرا متأسفانه برخی کشورها در تجاوز عربستان علیه یمن یا مشارکت داشتند و یا حمایت سیاسی - تبلیغاتی کردند.

وی اضافه کرد: برخی طرف‌ها نیز در قبال این تجاوز سکوت کردند اما طرف‌های بسیاری هم بودند که به رغم اعلام مخالفتشان با این موضوع، طرحی نداشتند.

امیرعبداللهیان با اشاره به مفاد طرح سیاسی کشورمان گفت: بند نخست این طرح توقف فوری همه اشکال تجاوز عربستان سعودی به یمن و بند دیگر آن ارسال کمک‌های ضروری و انسان‌دوستانه برای مردم این کشور است زیرا در پی این تجاوز و کشتار گسترده غیرنظامیان اعم از زنان و کودکان، فاجعه‌ای انسانی در یمن روی داده است.

وی افزود: در بند سوم این طرح از همه گروه‌های یمنی در پای میز مذاکره برای گفتگوی ملی دعوت شده و بند چهارم طرح نیز تشکیل دولت آشتی ملی در این کشور و تکمیل روند سیاسی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

تصویر شهید حسن تهرانی مقدم و شهید قاسم سلیمانی را که کنار هم نگاه می‌کنی چیزی از عمق چشمان هر دوی آنها یقه‌ات را می‌گیرد؛ حسی بین دلبستگی و رهایی. حالی بین بودن و نبودن. جایی بین زمین و آسمان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر