jamejamonline
فرهنگی دفاع مقدس کد خبر: ۷۸۹۸۱۴ ۳۱ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۴:۴۹

به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان مراسم یادواره شهید دانش‌آموز، با عنوان « شیرین‌تر از عسل» در مدارس سراسر کشور برگزار می‌شود.

برگزاری « شیرین تر از عسل» ، یادواره شهدای دانش آموزی

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از روابط‌عمومی و اموربین‌الملل دفتر‌مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، مراسم یادواره شهید دانش‌آموز، با عنوان «شیرین‌تر از عسل» یک برنامه عمومی است که در دو محیط مدرسه‌ای و شهری برای اولین بار تحت این نام در مدارس سراسر کشور برگزار می‌شود، این مراسم فرصتی را به دانش‌آموزان «انجمن اسلامی مدرسه» و «اعضای قرارگاه عملیات شهری» می‌دهد تا در این مرحله نقش‌آفرینی کنند.

مراسم یادواره شهدای دانش‌آموز شیرین‌تر از عسل، با هدف زنده نگهداشتن یاد وخاطره شهدای گرانقدر دفاع مقدس، تربیت معنوی و حماسی با الگوسازی از شهدای دانش‌آموز، تقویت هویت و احساس مسئولیت نسبت به ارزش‌های اسلامی و انقلابی در پیوند با اسوه‌های ایثار و تاریخ مقاومت، تجدید بیعت با آرمان‌های شهداء، امام شهیدان و رهبر معظم انقلاب، تقویت امید و احساس عزت و افتخار به هویت اسلامی-ایرانی و همبستگی بومی و منطقه‌ای بر محور ارزش‌های اسلامی و انقلابی در مدارس سراسر کشور و قرارگاه‌های شهری برگزار می‌شود.

با توجه به اینکه این مراسم به صورت مدرسه‌ای و شهری برگزار می‌شود، بی‌شک دانش‌آموزان، میدان‌دار اصلی در برگزاری برنامه هستند و در این راستا متولیان اصلی در برنامه یادواره مدرسه‌ای،«اعضای انجمن اسلامی مدرسه» بوده و در برنامه یادواره شهری اعضای « قرارگاه عملیات شهری» می‌باشند و کادر اتحادیه شهرستان و استان در این برنامه وظیفه پشتیبانی و همکاری دارند.
ستاد برگزاری این همایش در استان‌ها از کمیته‌های فرهنگی، تبلیغات، مستندسازی و ارزیابی، پشتیبانی و تدارکات، تشریفات و انتظامات تشکیل شده است. این مراسم ، در فروردین و اردیبهشت امسال برگزار می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

یک دست صدا ندارد

یک دست صدا ندارد

هفته آخر آبان که هفته کتاب و کتابخوانی است یادآور تلاش‌ها و مجاهدت‌های قشر عظیمی از خادمان فرهنگ این مرز وبوم است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر