رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام:

نباید از مذاکره بترسیم

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به نگرانی یکی از سرداران در خصوص موج جدید هجمه رسانه ای علیه وی، گفت: نگران این هجمه نیستم و همه این حرف ها را سابق نیز گفته بودم، اما جریان های افراطی در این شرایط احساس نگرانی بیشتری می کنند.
کد خبر: ۷۸۸۲۵۹
واکنش  هاشمی رفسنجانی به انتقاد از سخنانش

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از سرداران و فرماندهان سابق کمیته های انقلاب اسلامی و نیروهای انتظامی،به اقدام توهین آمیز گروهی که چند سال قبل در حرم امام(ره) مانع سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج سید حسن آقاخمینی شده بودند، اشاره کرد و گفت: همین گروه، پیاده نظام دلواپسان امروزند.

وی همچنین با تقدیر از زحماتی که سرداران و فرماندهان و نیروهای کمیته انقلاب اسلامی در سال های اول برای تعمیق امنیت در کشور، کشیده اند، گفت: در اوج توطئه های تجزیه طلبانه و شورش های کور، حضور خالصانه جوانان در کمیته های انقلاب اسلامی و بعدها در سپاه پاسداران نگذاشت دشمنان به اهداف خود برسند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان خاطراتی از روزهای اول پیروزی انقلاب، گفت: جوانان انقلابی با علاقه و اشتیاق مسائل را پیگیری و امنیت را در سراسر کشور برقرار و پایدار کردند.

وی شکست های متوالی ارتش تا بن دندان مسلح صهیونیست ها از حزب الله لبنان را درس تجربی حاکمان عربستان سعودی درخصوص حمله به یمن دانست.

وی افزود: اگر عربستان بخواهد به اشتباهاتش ادامه دهد، مثل دست و پا زدن های یک انسان در حال غرق شدن در یک باتلاق است که هر چه تلاش می کند، گرفتارتر می شود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأسف بار خواندن اوضاع کشورهای اسلامی در عراق، پاکستان، افغانستان، سوریه، یمن، عربستان، بحرین، مصر و لیبی، گفت: در حالی که منطقه درگیر اختلافات داخلی و کشت وکشتارهای انتحاری است، اخیراً وجود گروه های تروریستی و حمله کشورها به همدیگر نیز به مجموعه نگرانی های دلسوزان دنیای اسلام اضافه شده است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی یمنی ها را مردمی صبور، زحمت کش، باهوش و متصلّب به اعتقادات مذهبی و دارای حسّ وطن دوستی بسیار بالایی دانست و افزود: هر متجاوز به سرزمین یمن وقتی عواقب اشغالگری خود را ببیند، پشیمان می شود.

وی با تأکید بر این نکته که عربستان با بمباران های هوایی نمی تواند به اهدافش برسد، گفت: بهترین راه برای حل مناقشات، مذاکرات سیاسی است و هر روزی که این مذاکرات به عقب بیفتد گناهش متوجه کسانی است که کارشکنی می کنند.

در آغاز این دیدار چند تن از سرداران و فرماندهان سابق کمیته های انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی با بیان دیدگاه های خویش در خصوص مسائل سیاسی داخلی و خارجی، نسبت به آغاز هجمه جدید علیه رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابراز نگرانی کردند.

در پایان این دیدار نیز جورکش پایان نامه تحصیلی خود با عنوان «توسعه اقتصادی و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، اقدامات 1368 – 1376» را به آیت الله هاشمی رفسنجانی هدیه داد.(ایرنا)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها