jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۸۷۱۱۱   ۲۳ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۸:۴۹

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه از نمایندگان و قانونگذاران در کنگره این کشور خواست اجازه دهند مذاکرات هسته ای ادامه پیدا کند و در مذاکرات هسته ای ایران مداخله نکنند.

کری: نمایندگان کنگره در مذاکرات هسته ای مداخله نکنند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با یکی از برنامه های شبکه سی بی اس خاطر نشان کرد که وی قانونگذاران کنگره را در جریان خطوط اصلی و مطالب عمده بیانیه سوئیس در مورد برنامه هسته ای ایران قرار خواهد داد.

کری افزود: قانونگذاران اجازه دهند مذاکرات هسته ای ایران ادامه یابد و مداخله نکنند تا ما بتوانیم کارمان را تکمیل کنیم.

مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و کشورهای گروه 1+5 با حضور نماینده عالی اتحادیه اروپا در لوزان سوییس که از ششم تا سیزدهم فروردین ماه 1394 برگزار شد، به صدور یک بیانیه مشترک حاوی دست یابی به راه حل های یک توافق جامع انجامید.

راه حل هایی که ماهیت صرفا صلح آمیز برنامه هسته ای ایران را تضمین می کند و کلیه تحریم ها را به صورت کامل لغو نماید. در این بیانیه مشترک آمده است: امروز ما یک گام تعیین کننده برداشتیم. ما به راه حل هایی در مورد مولفه های مهم برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) دست یافتیم.

بر اساس این چارچوب، همه تحریم اعم از تحریم های مالی، اقتصادی و بانکی و قطعنامه هایی که در شورای امنیت علیه ایران صادر شده است، در همان روز اجرای توافق لغو می شود و غنی سازی در ایران ادامه می یابد و سایت های هسته ای ایران به فعالیت خود ادامه خواهند داد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها