jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۸۶۷۷۱ ۲۳ فروردين ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

با وجود این‌که قانون بودجه سال جاری به دولت تکلیف کرده جاماندگان از دریافت یارانه نقدی را از فروردین‌ماه ثبت‌نام و در فهرست یارانه‌بگیران قرار دهد، بنابر اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها، از ابتدای سال تاکنون هیچ‌ فرد جدیدی به فهرست اضافه نشده و این سازمان در حال تدوین آیین‌نامه مربوط به این موضوع است و حداکثر تا تیرماه ثبت‌نام جدید آغاز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در حالی که در ثبت‌نام مجدد از متقاضیان یارانه نقدی در فروردین‌ماه سال گذشته تعدادی از متقاضیان از ورود اطلاعات خود به فهرست سازمان هدفمندی جا ماندند و در ادامه فرصت مناسبی برای ثبت‌نام آنها وجود نداشت، مجلس در بند «د» تبصره 20 قانون بودجه سال 1394 دولت را مکلف کرد تا از فروردین‌ماه نسبت به ثبت نام این گروه از طریق فرمانداری‌ها اقدام کنند.

این در حالی است که کسب اطلاع از سازمان هدفمندی یارانه‌ها بیانگر آن است که این سازمان در حدود 20 روز گذشته از سال جاری نسبت به ثبت‌نام هیچ‌یک از جاماندگان که طبق قانون بر آن مکلف شده بود اقدام نکرده و فرد جدیدی به فهرست اضافه نشده است.

بنا بر توضیحات ارائه شده طبق قانون بودجه، سازمان هدفمندی فرصت دارد در سه ماه یعنی تا حداکثر تیرماه امسال آیین‌نامه مربوط به اجرای تبصره هدفمندی را تدوین و اجرایی کند. بر این اساس این سازمان نیز اکنون در حال تدوین آیین‌نامه اجرایی برای ثبت‌نام جاماندگان از یارانه نقدی است و در نهایت تا تیرماه سازوکار این ثبت‌نام تعیین و اجرایی خواهد شد. بنابراین آغاز ثبت‌نام حداکثر در سه ماه آینده کلید خواهد خورد.در عین حال که ممکن است با آماده شدن آیین‌نامه مربوط تا یک‌ماه آینده نیز سازمان هدفمندی نسبت به دریافت اطلاعات متقاضیان جامانده از دریافت یارانه نقدی از طریق فرمانداری‌ها اقدام کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر