jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۸۵۹۳۵   ۲۰ فروردين ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

آتش نشانان این زن را از عمق 7 متری چاه خارج کردند

نجات زن سالخورده از چاه پس از‌4 روز

زن شصت ساله که در جریان تخریب چاه خانه‌اش در شهرستان ملایر به عمق هفت متری آن سقوط کرده بود، پس از چهار روز به‌طور معجزه‌آسایی از مرگ نجات یافت.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرستان ملایر در این باره به جام‌جم گفت: ساعت 16 و 42 دقیقه هفدهم فروردین امسال مردی با سامانه 125 آتش‌نشانی این شهر تماس گرفت و برای نجات مادر شصت ساله‌اش که به داخل چاه خانه‌شان سقوط کرده بود، کمک خواست. دو گروه از آتش‌نشان برای نجات این زن به خانه ویلایی او در خیابان قائم مقام این شهر اعزام شدند.

وحید جوادی ادامه داد: با تحقیق اولیه از این مرد معلوم شد اوچند بار با خانه مادرش که به تنهایی زندگی می‌کرده تماس گرفته اما کسی پاسخگو نبوده تا این که تصمیم گرفته برای بررسی موضوع به آنجا برود اما هر چه زنگ در خانه را به صدا در آورده، کسی در را باز نکرده است. او وارد خانه شده و پس از جستجو مشاهده کرده چاه زیر اتاق نشیمن تخریب شده و مادر سالخورده اش به درون آن افتاده است.

وی یادآور شد: با حضور آتش‌نشانان، آنها ابتدا به ایمن سازی محل پرداختند تا از ریزش بیشتر دهانه چاه جلوگیری کنند، بعد از آن یکی از امدادگران وارد عمق هفت متری چاه شد و توانست زن شصت ساله را که به‌طور معجزه‌آسایی در جریان این سقوط زنده مانده بود و فقط جراحات سطحی روی بدنش مشاهده می‌شد، نجات داده و از آنجا خارج کند. این زن سپس تحویل امدادگران اورژانس شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرستان ملایر خاطرنشان کرد: در صحبت‌های اولیه این زن معلوم شد او روز حادثه در حال خارج شدن از اتاق نشیمن بوده که ناگهان چاه فاضلابی که سال‌ها پیش زیر ساختمان بنا شده بوده، فرو ریخته و او به درون آن سقوط کرده است. این زن چهار روز بدون آب و غذا با مرگ جدال می‌کرد که با عملیات آتش‌نشانان از مرگ نجات یافت. زمانی که از این حادثه مطلع شدیم و برای نجات زن سالخورده وارد عمل شدیم، گمان نمی‌کردیم او زنده باشد.

جوادی گفت: بررسی کارشناسان آتش‌نشانی از محل نشان می‌داد به‌دلیل قدیمی بودن و ریزش چاه این حادثه رخ داده بود و وضع زن نجات یافته از سوی پزشکان رضایت‌بخش اعلام شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر