jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۸۵۳۵۷ ۱۸ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۵:۲۵

رئیس جمهور آمریکا در گفتگویی رادیویی اعلام کرد که در خواست تل آویو برای مرتبط کردن به رسمیت شناختن اسرائیل به مذاکرات هسته ای و توافق جامع اساسا بی ربط است.

مذاکرات هسته ای ربطی به شناسایی اسرائیل ندارد

«باراک اوباما» در گفتگو با ان پی آر، با بیان این مطلب گفت: اینکه به رسمیت شناختن اسرائیل از سوی ایران را به عنوان شرط رسیدن به توافق با ایران قرار دهیم اساس بی ربط و اشتباه است.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت: اینکه ما چنین خواسته ای را داشته باشیم نشانه آن است که می خواهیم ماهیت نظام ایران بطور کلی تغییر کند. و به نطر من، این قضاوتی به طور اصولی نادرست است.

اوباما در این گفتگویی رادیویی همچنین گفت که هدف او از رسیدن به توافقی با ایران «دقیقا به این خاطر است که نمی‌توانیم در مورد تغییر طبیعت نظام ایران، اطمینان خاطر داشته باشیم. دقیقا به همین خاطر است که ما نمی‌خواهیم به بمب اتمی دسترسی پیدا کنند. اگر ایران ناگهان به آلمان، سوئد یا فرانسه تغییر پیدا کند، آن وقت می‌توان گفتگوی دیگری درباره زیربنای اتمی آن کرد».

اوباما در حالی این اظهارات را بیان می کند که در مصاحبه با نیویورک تایمز اعلام کرده بود که آمریکا در مورد ایران همچنان در کنار رژیم صهیونیستی خواهد بود.

طرح به رسمیت شناختن اسرائیل از سوی ایران به عنوان پیش شرط رسیدن به توافق جامع موضعی بود که از سوی رژیم صهیونیسیت و برخی از چره های تندرو حاضر در کنگره آمریکا ارائه شده بود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

ضرورت واکنش کوبنده ایران

ضرورت واکنش کوبنده ایران

رژیم صهیونیستی در گذشته اعلام کرده بود قصد ترور یکی از دانشمندان و چهره‌های تاثیرگذار علمی کشورمان را دارد، بنابراین چنین تروری از قبل در برنامه موساد بوده است.

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر