jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۸۵۲۴۵   ۱۸ فروردين ۱۳۹۴  |  ۰۹:۱۶

سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری که بعد از اظهارات ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا برگزار شد گفت : لغو فوری تحریم ها عاقلانه و به سود جامعه جهانی نیست.

لغو فوری تحریم ها عاقلانه نیست

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، جاش ارنست در نشستی خبری افزود: این تحریم ها نیز زمانی برداشته می شود که ایران به توافق نهایی برای کنترل برنامه هسته‌ای خود پایبندی نشان دهد.

وی گفت: هرگز موضع ما این نبوده است که همه تحریم‌های ایران از روز اول برداشته شود.

سخنگوی کاخ سفید گفت: آمریکا فقط با برداشتن تدریجی و مرحله‌به‌مرحله تحریم‌های ایران موافقت خواهد کرد.

این در حالی ست که مذاکره‌کنندگان ارشد ایران می‌گویند، برداشتن تحریم‌ها مرحله‌به‌مرحله نیست و بلافاصله بعد از امضای توافق نهایی رخ خواهد داد.

سخنگوی کاخ سفید گفت: واشنگتن می‌خواهد پیش از آغاز برداشتن تحریم‌ها پایبندی مداوم ایران را مشاهده کند.

ارنست افزود: آمریکا می‌تواند نقطه‌ای را پیش‌بینی کند که در آن تحریم‌ها برچیده خواهند شد اما فقط بعد از آن که "پایبندی مداوم ایران در دوره زمانی طولانی" مشاهده شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها