jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۸۴۷۵۵ ۱۷ فروردين ۱۳۹۴  |  ۰۰:۲۷

رییس جمهوری در جلسه هیات دولت تاکید کرد: با هوشمندی همه فعالان سیاسی، این گام از مذاکرات در پرتو انسجام ملی به حفظ دستاوردهای هسته ای، عزت و اقتدار کشور و دستیابی به اهداف مبتنی بر منافع ملی منجر شود.

گزارش هسته ای ظریف و صالحی به هیأت وزیران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، جلسه هیأت دولت روز یکشنبه به ریاست رییس جمهوری برگزار شد و اعضای دولت به بحث و تبادل نظر پیرامون مسایل جاری کشور پرداختند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این جلسه با تشکر از رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش های ارزنده گروه مذاکره کننده، بر استمرار تلاش ها تا دستیابی به توافق نهایی تأکید کرد.

در ادامه جلسه، گزارش محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی از روند مذاکرات با 1+5 در لوزان به هیأت وزیران ارایه شد.

همچنین تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.

موافقتنامه بین دولتی بنادر خشک مشتمل بر یک مقدمه و 17 ماده به منشور شناسایی، توسعه و استفاده هر چه بیشتر کشور از بنادر خشک، از جمله مصوبات این جلسه هیأت وزیران بود.

دولت همچنین آیین نامه اجرایی قانون احداث پروژه های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک ها و سایر منابع پولی و مالی کشور را اصلاح کرد.

ویژگی های مهم این اصلاحیه عبارتند از:

- شفاف سازی برخی احکام آیین نامه موجود و رفع امکان انجام تفاسیر متفاوت از آن ها

توسعه دایره شمول به همه پروژه های عمرانی بخش راه و ترابری اعم از حمل و نقل ریلی، جاده ای، دریایی و هوایی

- فراهم آوردن امکان انجام سایر طرق مشارکت و به طور کلی رویکرد استفاده از تأمین مالی از غیر از منابع بودجه مصوب

- تخصصی تر شدن مکانیزم شکل گیری طرح ها و پروژه های موضوع قانون با تنظیم ضوابط کارشناسی برای شروع مطالعه و انعقاد قرارداد و در نتیجه ممانعت از مداخلات غیرکارشناسی در اجرای طرح ها و پروژه های مذکور

- ضابطه مند شدن و احصاء جزئیات و شفافیت آن ها جهت جلوگیری از تفسیرهای متعدد و مشخص شدن فرآیندهای انجام کار و چارچوب دار شدن آن ها

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر