jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۷۸۲۹۵۰   ۰۷ فروردين ۱۳۹۴  |  ۰۹:۵۷

در دیداری تدارکاتی رقم خورد

پیروزی تیم ملی فوتبال ایران بر شیلی

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود درسال جدید برابر تیم ملی شیلی به برتری دست یافت. این پیروزی در شرایطی به دست آمد که جای دو خبرنگار ایرانی که در سقوط هواپیما جان باختند در ورزشگاه خالی بود.

پیروزی تیم ملی فوتبال ایران بر شیلی

دیدار تدارتی تیم های ملی فوتبال ایران و شیلی که از دقایق پایانی روز پنجشنبه در اتریش آغاز شده بود، بامداد روز جمعه با برتری 2 بر صفر شاگردان کارلوس کی روش به پایان رسید. جواد نکونام (21) و وحید امیری (50) برای ایران گل زدند.

در این دیدار تیم ملی فوتبال ایران با ترکیب علیرضا حقیقی، سید جلال حسینی، پژمان منتظری، وریا غفوری، هاشم بیک زاده، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، وحید امیری (90 رامین رضاییان)، مسعود شجاعی (70 امید ابراهیمی) اشکان دژاگه و رضا قوچان نژاد (74 کریم انصاریفرد) به میدان رفت.

ملی پوشان ایران که این دیدار را با یک دقیقه سکوت به خاطر درگذشت دو خبرنگار ایرانی (میلاد حجت الاسلامی و حسین جوادی) در سانحه سقوط هواپیما آغاز کرده بودند، در نیمه اول نمایش بهتری نسبت به حریف نامدار خود داشتند البته شیلی تعدادی از بازیکنان نامدار خود را روی نیمکت نشانده بود.

تیم ملی فوتبال ایران تا قبل از رسیدن به گل صاحب موقعیت های مناسبی شد و می توانست دروازه شیلی را با خطر مواجه کند اما تعلل مسعود شجاعی در برخی صحنه ها این فرصت را از شاگردان کی روش گرفت. با این حال در دقیقه ۲۱ این دیدار یک کرنر نصیب تیم ملی فوتبال ایران شد که این ضربه را آندرانیک تیموریان روی دروازه ارسال کرد که جواد نکونام کاپیتان ایران با ضربه بغل پا دروازه شیلی را باز کرد.

بعد از این گل بازهم برتری محسوس با ایران بود و بازی خوب اشکان دژاگه موقعیت های مناسبی را برای گلزنی فراهم کرد اما خط حمله تیم ملی نتوانست از آنها استفاده کند. در دقیقه ۴۴ این دیدار شیلی می توانست به گل تساوی دست پیدا کند اما علیرضا حقیقی ضربه سر مهاجم حریف را از دهانه دروازه برگرداند تا نیمه اول با برتری ایران به پایان برسد.

در شروع نیمه دوم سرمربی شیلی، آلکسیس سانچز معروف را وارد زمین کرد تا شاید بتوانند گل خورده را جبران کنند اما در دقیقه 50 این دیدار بود که تیم ایران با استفاده از یک ضد حمله سریع به گل دوم دست پیدا کرد. در این صحنه رضا قوچان نژاد پس از فرار از تله آفساید بازیکنان شیلی توپ را درون محوطه جریمه برای وحید امیری فرستاد که ضربه دقیق این بازیکن به تور دروازه حریف چسبید.

بعد از این گل ملی پوشان ایران بیشتر در لاک دفاعی فرو رفتند و دل به ضد حملات دوختند. در این بین هدف تیم ملی ارسال توپ برای قوچان نژاد در زمین حریف و حفظ توپ توسط او و مسعود شجاعی بود که البته کمتر در خلق موقعیت موفق بودند.

در دقیقه 60 این دیدار پاس عمقی زیبای الکسیس سانچز تیم شیلی را در موقعیت گل قرار داد اما ضربه مهاجم این تیم با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. دو دقیقه بعد سرمربی شیلی دست به سه تعویض همزمان زد تا تیمش روند هجومی تری به خود بگیرد و بتواند گل های خورده را جبران کند.

در دقیقه 73 این دیدار تیم ملی شیلی می توانست یکی از گل های خورده را جبران کند اما ضربه ایستگاهی بازیکنان این تیم را علیرضا حقیقی به طور ناقص دفع کرد و در ادامه سیدجلال حسینی با ضربه ای نمایشی توپ را از محوطه جریمه دور کرد.

دقایق پایانی را به طور کامل تیم شیلی در اختیار داشت و حملات زیادی را روی دروازه ایران طراحی کرد که محور این حملات سانچز بود. با این حال خط دفاعی تیم ملی به روش قبلی کی روش همچنان کم اشتباه و منظم ظاهر شد و مقابل حملات پرتعداد حریف ایستاد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها