jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۸۰۵۶۳   ۲۴ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۵:۳۱

وزیر امورخارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر پیش بینی نتایج دور جدید مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5 گفت: به نظر من در صورتی که طرف مقابل اراده سیاسی، مشابه آنچه که در جمهوری اسلامی ایران هست، داشته باشد، رسیدن به راه حل دشوار نیست.

ظریف: رسیدن به راه حل هسته ای دشوار نیست

محمدجواد ظریف با تشریح دستور کار گفت و گوهای دور جدید مذاکرات هسته ای، بحث تحریم ها را از جمله مهمترین محورهای این دور برشمرد و افزود: سروصدایی که در یک هفته اخیر مقامات غربی به راه انداخته اند بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: بحث های عمده ای در این چند روز خواهیم داشت، اما در این چند روز باید راه حل ها را در حد امکان، به نتیجه برسانیم، راه حل ها باید به صورت دقیق و جزئی نگارش شوند، تا به مرحله تدوین توافق برسیم.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که رسیدن به راه حل ها، به معنی توافق جامع نیست.

تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران به ریاست محمدجواد ظریف برای شرکت در دور جدید گفت و گوهای هسته ای با آمریکا و اروپا وارد لوزان سوییس شد.

در این دور از مذاکرات نیز همچون دو دور گذشته، علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی حضور دارد. ریاست هیات ایران نیز به عهده محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه است.

از عصر امروز مذاکرات در لوزان با حضور سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران ، هلگا اشمید معاون هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نیز وندی شرمن معاون جان کری در امور سیاسی آغاز می شود.

قرار است فردا دوشنبه ظریف به دعوت فدریکا موگرینی هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا به بروکسل مقر این اتحادیه برود و نشستی ویژه با وزیران اروپایی عضو 1+5 ، فرانک والتر اشتاین مایر، فیلیپ هاموند و لوران فابیوس داشته باشد.

همچنین در این روز، معاونان وزیران خارجه ایران و آمریکا به همراه اشمید، صالحی و ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا به مذاکرات خود ادامه خواهند داد تا این که در روز سه شنبه ظریف به آن ها ملحق خواهد شد.

انتظار می رود این دور از گفت و گو ها تا 29 اسفند به طول بینجامد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها