jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۷۹۶۳۷   ۲۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۳:۵۵

انصارالله یمن مانور نظامی در مرز عربستان سعودی برگزار می‌کند.

مانور انصارالله در مرز عربستان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، انصارالله یمن امروز با مشارکت کمیته های مردمی و ارتش این کشور مانور نظامی را در مرزهای عربستان سعودی برگزار می‌کند.

در این حال سفیر آمریکا در یمن اعلام کرد واشنگتن از عبد ربه منصور هادی رئیس مستعفی یمن که پس از به قدرت رسیدن گروه انصار الله در صنعا، به شهر عدن در جنوب این کشور فرار کرد، پشتیبانی می کند.

ماتیو تولر چهارشنبه شب در دیدار با عبد ربه منصور هادی در عدن گفت: «واشنگتن همچنان از منصور هادی ، تصمیمات وی و نیز نتایج گفتگوهای کنفرانس ملی داخلی یمن پشتیبانی می کند».

گزارش دیگری حاکیست، نیروهای وابسته به عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن کنترل پایگاه نظامی عشرین را در شهر عدن در جنوب این کشور دست گرفتند.

شبکه الجزیره از آغاز نشست وزاری خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در ریاض خبر داد.

وی گفت: این نشست با سخنان خالد العطیه وزیر امورخارجه قطر آغاز به کار کرد. العطیه در ابتدای سخنان خود به تحولات یمن اشاره کرد و انتظار می رود که بیشترین مباحثی که در این نشست مورد بررسی قرار گیرد همان بحران یمن باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها