jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۷۶۸۵۵ ۱۳ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۶:۳۰

خبرگزاری روسی اسپوتنیک به نقل از یک منبع مذاکره کننده ایرانی نوشت:« امریکا و ایران در مذاکرات در مورد چندین جنبه کلیدی برنامه هسته ای ایران از جمله مسئله تحریمها به پیشرفتهای مشخصی دست یافته اند.»

پیشرفت ایران و آمریکا در باره لغو تحریم ها

به گزارش پایگاه خبری «تیک»، یک منبع در هیئت ایرانی شرکت کننده در مذاکرات هسته ای کنونی در این شهر سوئیس روز سه شنبه اعلام کرد تهران و واشنگتن در مورد چندین جنبه کلیدی توافقنامه بسیار مورد انتظار مربوط به برنامه هسته ای ایران به پیشرفتهایی دست یافته اند.

کری روز سه شنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در شهر مونترو سوییس به گفتگو نشست.

آنها تا 31 مارس مهلت دارند به یک توافق اولیه دست یابند که محدودیت هایی را در خصوص برنامه هسته ای تهران در ازای لغو تحریم های ایران اعمال خواهد کرد.

بازجویی از ریگی تروریست

بازجویی از عبدالستار ریگی تروریست مشهور که به تازگی در ایالت بلوچستان پاکستان دستگیر شده موجب کشف شبکه بزرگ شبه نظامیان در پاکستان شده و نیروهای امنیتی سعی دارند اعضای این شبکه را دستگیر کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛طبق این گزارش بازجویی از ریگی برای یافتن محل اختفای سایر دوستانش همچنان ادامه دارد.

به گزارش ارتش قبل از اینکه ریگی دستگیر شود نیروهای امنیتی و سازمان‌های اطلاعاتی به خوبی می‌دانستند که ریگی برای پنهان کردن هویت خود با اتوبوس و به صورت یک مسافر عادی در حال تردد در بلوچستان است.

طبق این گزارش با اینکه ریگی تغییر قیافه داده بود و از کارت شناسایی جعلی استفاده کرد اما نیروهای امنیتی با توجه به عکس‌های متعددی که از وی در اختیار داشتند ریگی را دستگیر کردند.

به گفته این مقامات ریگی تمام تلاش خود را برای رهایی از چنگ نیروهای امنیتی انجام داد اما چون تنها بود نتوانست کاری از پیش ببرد.

بر اساس این گزارش ریگی از منطقه دالبدین ازتوابع بلوچستان در حال حرکت به سمت کویته مرکز این ایالت بود که در 50 کیلومتری این شهر توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.

نتانیاهو آمریکا را قربانی خود می کند

رییس انستیتو پژوهش های سیاسی و راهبردی روسیه با بیان اینکه نتانیاهو آمریکا را قربانی خود می کند گفت: نتانیاهو یک بار دیگر ادعاهای تکراری و بی اساس خود در مورد ایران را در کنگره آمریکا تکرار کرد که هیچ چیز مشخصی در آن وجود نداشت.

زاخاروف روز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نخست وزیر اسراییل برای منافع خود و پیروزی در انتخابات آتی به آمریکا رفت و این اقدام وی با توجه به مخالفت اوباما بالاترین مقام آمریکا با این سفر، خلاف عرف و مناسبات بین المللی بود.

وی اضافه کرد: در هیچ نقطه جهان مقام یک کشوری بدون موافقت رییس جمهوری کشور دیگر به آن سفر نمی کند و اقدام نتانیاهو نشان می دهد که وی به اصول بین المللی پایبند نیست.

کارشناس روس با اشاره به قانون شکنی های رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین ادامه داد: سخنرانی نتانیاهو در کنگره آمریکا اقدام احمقانه ای بود و عواقب منفی آن برای تل آویو بیشتر از میزان پیش بینی شده است.

زاخاروف گفت: جهان با این سخنرانی چهره واقعی مقامهای اسراییلی را دید که چگونه قانون شکنی می کنند. اگر مقامهای این رژیم در قبال متحد خود آمریکا این گونه رفتار می کنند، چه انتظاری از آنها می توان در روابط با کشورهای دیگر داشت.

سخنان رئیس پلیس دبی؛ درباره ایران و یمن

برقراری روابط حسنه میان جمهوری اسلامی ایران و دولت جدید یمن، وحشت معاون رئیس پلیس دبی را برانگیخت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "ضاحی خلفان" با اشاره به راه اندازی خط پروازی مستقیم میان یمن و ایران ادعا کرد: یک سال بعد، حوثی ها زرادخانه ای از سلاح خواهند داشت که امنیت عربستان و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را تهدید خواهد کرد.

وی در ادامۀ سم پراکنی علیه ایران، بر روی صفحه تویتر خود نوشت: ایران، هیچ دغدغه ای جز اذیت کردن کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس ندارد.

خلفان که به اظهارات جنجالی مشهور است و هر از گاهی برای مطرح کردن خود، به اظهار نظرهای آتشین می پردازد، افزود: قرارداد بستنِ ایران در زمینه راه اندازی خط پرواز مستقیم با گروهی که در یمن مشروعیت قانونی ندارد، اقدامی غیرقانونی و دخالتی آشکار در امور یمن به شمار می رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

تصویر شهید حسن تهرانی مقدم و شهید قاسم سلیمانی را که کنار هم نگاه می‌کنی چیزی از عمق چشمان هر دوی آنها یقه‌ات را می‌گیرد؛ حسی بین دلبستگی و رهایی. حالی بین بودن و نبودن. جایی بین زمین و آسمان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر