گزارش اختصاصی جام جم آنلاین

هرتزوگ کاریزمای خود را باور کرده است

وزیر خارجه اظهارات اوباما را برای جلب افکار عمومی آمریکا و مقابله با تبلیغات نتانیاهو خواند و تصریح کرد: با صداقت وارد مذاکره شده و تا دستیابی به حقوق هسته‌ای مردم به این مذاکرات ادامه داده و تسلیم زیاده خواهی‌ها و مواضع غیرمنطقی طرف مقابل نمی‌شویم.
کد خبر: ۷۷۶۵۰۶
مواضع اوباما برای مقابله با تبلیغات نتانیاهو است

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات روز گذشته باراک اوباما درباره برنامه هسته‌ای ایران و در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: سخنان آقای اوباما به روشنی نشان دهنده این واقعیت است که ایالات متحده آمریکا که درطول چند دهه گذشته تهدیدهای مستقیم و غیر مستقیم نظامی و تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی متعددی را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال داشته، به این نتیجه رسیده که سیاست تهدید و تحریم، سیاستی شکست خورده است و این گونه اقدامات قادر به مقابله با عزم راسخ و همت بلند ملت ایران در دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته‌ای و پیشرفت در زمینه بهره برداری از آن، نبوده و نخواهد بود.

ظریف افزود: روشن است که مواضع آقای اوباما برای جلب افکار عمومی آمریکا و مقابله با تبلیغات نخست وزیر رژیم صهیونیستی و سایر مخالفین تندرو مذاکرات و درقالب کلمات و عبارات غیرقابل قبول و تهدیدآمیز مطرح شده است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران با صداقت وارد مذاکره شده و تا دستیابی به حقوق هسته‌ای مردم ایران به این مذاکرات ادامه خواهد داد و تسلیم زیاده خواهی‌ها و مواضع غیرمنطقی طرف مقابل نخواهد شد.

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای در کاخ سفید گفت ایران باید برای رسیدن به توافق نهایی دست‌کم یک دهه فعالیت هسته‌ای خود را متوقف کند.(فارس)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها