مصاحبه ای سخت و نفسگیر با خبرنگار امریکایی

ظریف: ایران تاکنون سه بار منجی یهودیان شده است

وزیر کابینه بیل کلینتون رییس جمهوری پیشین آمریکا، سخنرانی قریب الوقوع نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا را موجب مسموم شدن روابط تل آویو- واشنگتن و به مثابه دخالت در سیاست داخلی کشور متبوعش دانست.
کد خبر: ۷۷۵۷۳۱
سخنرانی نتانیاهو در کنگره دخالت در امور داخلی آمریکا است

ریچ که در دوران بیل کلینتون رییس جمهوری پیشین آمریکا تصدی وزارت کار را بر عهده داشت، در صفحه فیس بوک خود افزود: سخنرانی بنیامین نتانیاهو در کنگره باعث می شود بسیاری از یهودیان آمریکا که احتمالا پیش از این در قبال اقدامات تل آویو سکوت می کردند، علیه اسرائیل موضع بگیرند.

ریچ یادآور شد: باید دانست که ائتلاف تازه تاسیس بین نخست وزیر اسرائیل، حزب جمهوری خواه آمریکا، کمیته روابط آمریکا و اسرائیل (آیپک) و شماری از یهودیان ثروتمند در آمریکا، روابط دو طرف را مسموم می کند.

این مفسر و اقتصاددان آمریکایی ادامه داد: تصمیم نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره و مخالفت با توافق هسته ای با ایران که یکی از اولویت های رییس جمهوری آمریکا بوده است و نیز سخنرانی بعدی او در آیپک تنها دو هفته پیش از انتخابات اسرائیل، سیاست داخلی اسراییل را بر سیاست داخلی آمریکا تحمیل می کند.

نتانیاهو به دعوت جان بینر رییس مجلس نمایندگان آمریکا برای سخنرانی به نشست مشترک مجلس سنا و مجلس نمایندگان (کنگره) می رود.

بینر بدون اطلاع کاخ سفید نتانیاهو را به این سخنرانی که سه شنبه صبح (12 اسفند) برگزار می شود، دعوت کرده است.

نتانیاهو در حالی برای سخنرانی به کنگره می رود که موقعیت وی به دلیل انتقادهای داخلی از سیاست هایش در آستانه انتخابات 17 ماه مارس (26 اسفند)، بشدت متزلزل است.(ایرنا)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها