jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۷۵۰۱۳ ۰۸ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۸:۲۰

نمایش توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران در نهمین رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص) و به کارگیری یک سلاح جدید راهبردی، بازتاب وسیعی در رسانه های خارجی داشت به طوری که خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس این رزمایش را پیامی از تسلیم نشدن ایران در مذاکرات هسته ای ارزیابی کرد.

پیام رزمایش دریایی ایران برای مذاکرات هسته ای

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز جمعه در این خصوص گزارش داد: آزمایش یک سلاح راهبردی جدید، نمایش تازه ای از قدرت ایران تنها چند هفته پیش از مهلت رسیدن به توافق بر سر برنامه هسته ای این کشور با آمریکا و سایر قدرت های جهان بود.

آسوشیتدپرس نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نگاه به مذاکرات هسته ای تحت هدایت آمریکا، روز جمعه اعلام کرد یک «سلاح راهبردی جدید» در آخرین روز یک رزمایش بزرگ دریایی و دفاع هوایی، به طور آزمایشی شلیک کرده و خاطرنشان کرد که این سامانه، نقش کلیدی در هرگونه نبرد آینده با «شیطان بزرگ» ایفا خواهد کرد.

این خبرگزاری آمریکایی افزود: این اعلام سپاه، نمونه جدیدی از قدرت نمایی ایران تنها چند هفته پیش از مهلت رسیدن به توافق هسته ای با آمریکا و سایر قدرت های جهانی بود.

رزمایش جدید ایران در نزدیکی تنگه هرمز شامل حمله ای شبیه سازی شده به یک ناو هواپیمابر آمریکایی بود و هدف از این اقدام، ارسال این پیام بود که ایران به هیچ وجه قصد تسلیم شدن و عقب نشینی در برابر آمریکا در مذاکرات هسته ای را ندارد.

این رسانه نوشت: مقام های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرده اند که این سلاح جدید، نقش تعیین کننده ای در هرگونه جنگ دریایی آینده علیه آمریکا خواهد داشت.

دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه از ذکر جزئیات بیشتر در این زمینه خودداری کرد اما تلویزیون ایران فیلم ویدئویی کوتاهی از شلیک یک موشک از زیرآب به سمت آسمان نشان داد.

آسوشیتدپرس در پایان این گزارش نوشت: اعتقاد بر این است که ایران زرادخانه پیشرفته ای از موشکها دارد که از قابلیت هدف قراردادن رژیم صهیونیستی و پایگاه های هوایی آمریکا در منطقه برخوردارند.

نهمین رزمایش پیامبر اعظم (ص) از روز سه شنبه گذشته به مدت سه روز در تنگه هرمز و آب های نیلگون خلیج فارس برگزار شد و در آن بخشی از تجهیزات استفاده و تاکتیک های نوین عملیاتی در حوزه دریا، زمین، ساحل و موشکی توسط رزمندگان سپاه اسلام اجرا شد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر