jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۷۳۵۶۳ ۰۳ اسفند ۱۳۹۳  |  ۲۲:۳۹

مذاکرات هسته ای ایران و آمریکا با ترکیبی جدید و با حضور محمد جواد ظریف ، جان کری، علی اکبر صالحی و ارنست مونیز تا ساعتی دیگر آغاز می شود.

دیدار ظریف و کری با حضور صالحی و مونیز

این مذاکرات ساعت 8 و 30 به وقت محلی - 23 به وقت تهران - در ژنو شروع خواهد شد و سپس معاونان وزیران خارجه دو کشور به آنها خواهند پیوست.

معاونان وزیران خارجه ایران و کشورهای 1+5 هم ساعت 8 به وقت محلی - 22 و 30 به وقت تهران - دور جدید گفت و گو های هسته ای را در ژنو آغاز می کنند.

نیکلاس دوریویر از فرانسه، سرگئی ریابکوف از روسیه، سایمون گس از انگلیس، وندی شرمن از آمریکا ، هانس دیتر لوکاس از آلمان ، وانگ از چین و هلگا اشمید از اتحادیه اروپا در این مذاکرات حضور خواهند داشت.

در تیم ایران نیز سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه پشت میز مذاکره می نشینند.

عراقچی روز گذشته گفته بود که در این دور از گفت و گو ها طرفین به دنبال نوآوری در شکل مذاکرات و سرعت بخشیدن به آن هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر