جام جم نوا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مسایل مطرح شده اخیر حوزه موسیقی و تکخوانی خانم‌ها در برخی از آلبوم‌های موسیقایی توضیحاتی ارائه داد.
کد خبر: ۷۷۰۶۷۷
توضیح وزیر ارشاد درباره تکخوانی بانوان

علی جنتی شامگاه 25 بهمن در حاشیه برگزاری ویژه برنامه جشنواره بین المللی موسیقی فجر در جمع خبرنگاران تصریح کرد: مسایلی که اخیرا در حوزه موسیقی مطرح شده مرتبط با تکخوانی خانم هاست که اصل، پایه و اساسی ندارد. ما تا به حال هیچ آلبومی که تکخوانی زن در آن وجود داشته باشد مجوز ندادیم و هرچه بوده همخوانی خانم ها و آقایان بوده است.
او افزود: برخی از مراجع محترم تقلید بر اساس گزارش های نادرستی که به آنها داده شده بود اعتراضاتی به این ماجرا داشتند که البته دغدغه‌ها و نگرانی های این مراجع محترم را که عمدتا برخاسته از انگیزه های دینی است، درک می کنم و به سخنان آنها احترام بگذاریم اما من صریحا می گویم که ما برای انتشار هیچ آلبومی تک خوانی زن داشته باشد مجوز ندادیم و هرچه تاکنون در این زمینه منتشر شده است همخوانی بوده لذا باید به این نکته توجه شود که احیانا در بعضی از موارد خبرهای جعلی و دروغین منتشر نشود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد اینکه چرا از همراهی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد برای برخورد قانونی با رسانه‌های انتشاردهنده اخبار دروغین استفاده نمی‌شود؟ پاسخ داد: به هر ترتیب هر زمان که دروغ یا تحریفی بیان می شود باید با آن برخورد کرد که آن تنها بر عهده وزارت ارشاد نیست چراکه برخی از رسانه ها و سایت های خبری که نسبت به انتشار و تحریف اخبار اقدام می کنند تحت قانون مطبوعات هستند که هیات نظارت بر مطبوعات باید در مورد آن نتیجه گیری کند.
جنتی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه چرا در دولت قبلی که آلبوم هایی با صدای خانم ها منتشر می شد برخوردی از سوی رسانه ها با دولت انجام نگرفت؟ بیان کرد: مواردی در گذشته وجود داشته که در همان آلبوم های همخوانی صدای خانم ها بر صدای آقایان غالب بوده است منتها در آن موقع قرار نبود اعتراضی شود اما حالا قرار بر این است که اعتراض انجام شود. (مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها