لاریجانی: عده‌ای در مذاکرات رفتار تاجرمآبانه دارند

رئیس مجلس شورای اسلامی، میدان مذاکره را میدان استدلال دانست و گفت: مذاکرات می‌تواند سوءتفاهم‌ها را رفع کند، اما عده‌ای در مذاکرات هسته‌ای رفتار تاجرمآبانه دارند.
کد خبر: ۷۶۹۶۹۵

به گزارش ایرنا، علی لاریجانی در کنگره بین‌المللی هم‌اندیشی مهمانان خارجی سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مذاکرات سیاسی در مساله هسته‌ای ایران را مفید دانست و افزود: برخی کشورها در مذاکرات دنبال چانه‌زنی هستند و گاهی هم حرف‌های سخیف می‌زنند.

وی ادامه داد: آنان می‌گویند ما فناوری هسته‌ای ایران را متوقف کرده‌ایم، باید بدانند اگر با این الفاظ مشکلات داخلی آنها حل می‌شود، بگویند ولی اگر این موضوع را باور کنید بعدها برای شما مشکل ایجاد می‌شود، زیرا فناوری هسته‌ای دستاوردی نیست که ایران از آن منصرف شود.

لاریجانی تصریح کرد: اگر کشوری به علمی تسلط یابد، نمی‌توان آن علم را از آنان گرفت.

وی خطاب به غربی‌ها بویژه آمریکایی‌ها گفت: اگر این حرف‌ها را می‌زنید که در مذاکرات آتی بتوانید فشاری به ایران بیاورید، بدانید این رویه اشتباه است، شما میدان مذاکره را با میدان تره‌بار اشتباه گرفته‌اید.

رئیس مجلس ادامه داد: شرایط امروز دنیای اسلام، بسیار حساس و پر جنب و جوش است که اقتضا می‌کند صاحب‌نظران بیشتر گفت‌وگو و مشورت کنند و در تصمیمات مهم امت اسلامی مشارکت داشته باشند.لاریجانی با تاکید بر این که امروز خشونت و تروریسم دامنگیر امنیت کشورهای اسلامی شده است، اظهار کرد: تروریسم پدیده زشتی است که از جهات مختلف به اسلام و امت اسلامی لطمه زده است.وی همچنین گفت: چه بلواهایی امروز در جهان اسلام به دلیل برخی اقدامات سخیف تروریست‌ها همچون سر بریدن‌ها، راه افتاده است.

رئیس مجلس به حادثه اخیر تروریستی در فرانسه نیز اشاره و اظهار کرد: چرا بعد از این حادثه روشن نکردند افرادی که این اقدامات را انجام دادند چه کسانی بودند و سلاح‌ها را از چه کسانی گرفتند؟

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها