روحانی، دستاوردهای دولت خود را تشریح کرد:

انقلاب برای تغییر رسم ها بود نه تغییر اسم ها

رییس جمهوری با بیان این که ریشه ها، آرمان ها و اصول انقلاب اسلامی تغییر ناپذیر خواهد بود و اگر در فروع و اجرا تغییری مورد نظر باشد باز هم در چارچوب جمهوری اسلامی ایران از طریق انتخابات و صندوق آرا مردم انجام خواهد شد: گفت: انقلاب برای تغییر اسم نبود، انقلاب برای تغییر رسم ها بود
کد خبر: ۷۶۹۵۱۲
انقلاب برای تغییر رسم ها بود نه تغییر اسم ها

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در آیین گرامی داشت یوم الله 22 بهمن در میدان آزادی و در جمع مردم حاضر در راهپیمایی، افزود: رییس جمهوری گفت: سی و ششمین سال از خواست مردم ما برای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ایران گذشت اما آرمان ملت ما همچنان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است .

روحانی افزود: جمهوری اسلامی دو ارزش و دو آرمان در کنار خود دارد، مردم سالاری و دین سالاری، جمهوری اسلامی ایران تبلور شریعت در ظرفیت یک ملت بزرگ است

رییس جمهوری اضافه کرد: جمهوری اسلامی تجلی حکومت خداوند در قامت ملتی رشید است، جمهوری اسلامی ایران اعمال اراده الهی از طریق امتی بیدار و هوشیار است.

روحانی با بیان این که این انقلاب «اصلها ثابت و فرعها فی السماء» است، خاطرنشان کرد: ریشه های این انقلاب آرمان ها و اصول ما تغییر ناپذیرخواهد بود و اگر در فروع و اجرا تغییری مورد نظر باشد باز هم در چارچوب جمهوری اسلامی ایران و از طریق انتخابات و صندوق آرای مردم خواهد بود.

رییس جمهوری ادامه داد: همان طور که امام عزیز و بزرگوار فرمودند جمهوری اسلامی ایران نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد، اسلامیت ما عین جمهوریت ما و جمهوریت ما عین اسلامیت ماست و ما برای اعمال اراده مردم بهترین راه را اجرای احکام اسلام می دانیم .

استقلال دومین مطالبه مردم

روحانی تصریح کرد: جمهوریت، بهترین راه اراده حاکمیت مردم در چارچوب مقررات اسلامی است و امام به رای مردم شرعیت داد و بر آن فتوا صادر کرد و رهبر معظم انقلاب هم رای را حق الناس مردم اعلام کرد.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان این که جمهوری اسلامی ایران یک نظام انتخاباتی با مبانی شرعی و فقهی است، گفت: همه ما به این نظام احترام گذاشته ایم و خواهیم گذاشت.

روحانی خواست دوم ملت درکنار نظام جمهوری اسلامی ایران را استقلال عنوان کرد و گفت: مردم ما در طول دهه ها و حتی قرن ها برای استقلال مبارزه کرده اند و از زمان فتوای تنباکو گرفته تا مبارزه برای خلع ید از بیگانگان در مساله نفت و تا فتوای امام(ره) در سال 1343 برای مبارزه با کاپیتولاسیون.

در پای میز مذاکره از استقلال​مان دفاع کردیم

رییس جمهوری اضافه کرد: هر جا استقلال، آرمان بزرگ ملت ما بود توانستیم به استقلال دست یابیم. ما استقلال را آسان به دست نیاورده ایم تا آسان از دست بدهیم.استقلال به معنای بیگانه ستیزی و یا بیگانه هراسی نیست؛ استقلال به معنای آن است که ما روی پای خود ایستاده ایم، اراده مردم حاکم است و نخواهیم گذاشت هیچ قدرت و ابرقدرتی بخواهد در اراده ملت بزرگ ایران تاثیربگذارد.

روحانی تصریح کرد: همان طور که ما در میدان جنگ از استقلالمان دفاع کردیم در پای میز مذاکره هم از استقلالمان دفاع کردیم و خواهیم کرد، رزمندگان می جنگند، پشت جبهه همه مردم پشتیبان رزمندگان عزیز ما در جبهه های نبرد بودند، هیچ خیانتی بالاتر از خیانت پشت جبهه نیست.

دشمنان ملت با مذاکره مخالفند

رییس دولت یازدهم اضافه کرد: امروز همه آن ها که در میدان دیپلماسی مشغول هستند، همه ملت بزرگ ما و رهبر بزرگ انقلاب از این جبهه پشتیبانی می کنند. امروز تنها دشمنان این ملت با میز مذاکره مخالفند؛ یعنی صهیونیست ها و صهیونیست ها همه تلاش خود را به کار گرفتند؛ اما دنیای امروز به خیانت صهیونیست ها پی بردند، مخصوصا بعد از جنایت هایی که در ماه های گذشته در غزه مرتکب شدند، همیشه جانیان منطقه ما بودند.

روحانی سومین خواست ملت ما را آزادی عنوان کرد و گفت: جمهوری اسلامی بدون آزادی معنا ندارد و اسلام و اسلامیت در کنار آزادی است. وحدت ملی ما هم امروز با کثرت و تنوع افکار داخلی و انسجام ملی خود دامه می دهد، تنوع افکار، سلایق و تحلیل ها بلامانع است اما در منافع ملی و مصالح ملی همه ما یک صدا هستیم.

انقلاب برای تغییر رسم ها بود نه تغییر اسم ها

رییس جمهوری ادامه داد: امروز هم مثل 36 سال پیش باز هم فریاد می زنیم استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی. انقلاب اسلامی ما از آن همه ملت ایران است، نه مربوط به قوم خاصی، نه مربوط به قشر خاصی و نه مربوط به جناح خاصی است.

روحانی اضافه کرد: ملت یکپارچه قیام کرد و این انقلاب را به پیروزی رساند، امروز هم همه باید یکپارچه از منافع مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران به خوبی دفاع کنیم.

رییس جمهوری گفت: انقلاب برای تغییر اسم نبود، انقلاب برای تغییر رسم ها بود، برای زدودن رسوم هایی بود که عدالت، آزادی و ارزش های دینی را نادیده می گرفت.

روحانی با اشاره به این که امروز هم خواسته مردم و نسل جوان ما همان خواسته 36 سال ملت بزرگ ایران است، یادآور شد: مردم ما در سال گذشته با آرای خود طبق رهنمودهای رهبری معظم پای صندوق آرا آمدند و دولت تدبیر و امید را با آرای خود انتخاب کردند.

رییس دولت یازدهم خاطرنشان کرد: این دولت متعهد به رای مردم و وفادار به وعده های خود تا پایان خواهد بود، مسیر و راه خود را ادامه می دهد و یکی بعد از دیگری وعده های خود را در همه زمینه ها همچون اقتصادی، فرهنگی و رفاه اجتماعی عملیاتی خواهد کرد.

اقدامات اقتصادی دولت

روحانی گفت: پیام قوت، تدبیر و امید با حمایت مردم و همکاری مردم از طرف این دولت به گوش جهانیان رسیده است. پارسال که درهمین جایگاه با شما ملت بزرگ ایران سخن می گفتم وعده دادم که این دولت تا سال آینده رکود را پشت سر خواهد گذاشت و امروز با افتخار به ملت ایران اعلام می کنم که در 6 ماهه اول امسال دارای رشد 4 درصدی بودیم تا همه جهانیان بدانند ملت ایران قدرتمند و باکفایت در مسیر پیشرفت راه خود را ادامه خواهد داد.

رییس جمهوری افزود: ما سال 91 و 92 را با رشد منفی پشت سر گذاشتیم اما سال 93 را به حول و قوه الهی با رشد مثبت به پایان خواهیم برد. در طول 6 ماهه نخست سال، صنعت رشد 6.5 درصد، معدن رشد 10.5 درصد و بازرگانی رشد 5.4 داشته است.

روحانی با بیان این که در زمینه نفت و سایر مسایل اقتصادی ما رشد قابل توجه داشته ایم، گفت: کاری کردیم تا رونق اقتصادی در این کشور آغاز شود، اولین مسیر سهولت کسب و کار و زدودن موانع برای رونق بود، می دانید که در یکسال گذشته ایران 22 رتبه جهانی را پیموده است و از لحاظ کسب و کار 22 رتبه صعود کرده است.

رییس دولت یازدهم اضافه کرد: امروز برای سهولت در صادرات و واردات در سال 93، ترخیص کالا در گمرکات برای صادارت کالا ازهفت روز به یک روز تقلیل پیدا کرده است و برای واردات کالا به ویژه کالاهای اساسی از 26 روز به سه روز کاهش یافته است.

روحانی با بیان این که امسال، تسهیلات برای رونق کسب و کار و تجارت و صنعت 40 درصد بیش از سال قبل در اختیار بخش تولید قرار گرفته است، اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید هفت هزار طرح نیمه تمام تکمیل شده است و امروز مشغول فعالیت هستند، این نشانگر آن است که ملت ما در مسیر رونق و اقتصاد مقاومتی حرکت می کند.

صادرات ما نسبت به سال گذشته بیش از 24 درصد رشد داشته است

رییس جمهوری ادامه داد: در 10 ماهه امسال، صادرات غیر نفتی ما نسبت به 10 ماهه سال گذشته بیش از 24 درصد رشد داشته است، پارسال در 10 ماهه اول 34.3 میلیارد و امسال در 10 ماهه اول 42.6 صادرات کالای ما بوده است، همچنین در زمینه نفت و گاز ما علیرغم تحریم ها و فشارها، پیشرفت های شگفت انگیزی داشتیم، تولید نفت ما در یکسال گذشته از 2.7 میلیون در روز به 2.9 میلیون در روز ارتقا یافته است.

روحانی اضافه کرد: تولید گاز در پنج فاز پارس جنوبی به ثمر نشسته است و امروز نسبت به پارسال روزانه 100 میلیون متر مکعب گاز بیشتر تولید می کنیم و ان شاءالله تا سال آینده هم 100 میلیون متر مکعب دیگر اضافه خواهد شد.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: در زمینه کشاورزی علیرغم خشکسالی و مشکلاتی که داشتیم به حول و قوه الهی در زمینه گندم، دو میلیون تن افزایش تولید داشتیم و در سالی که گذشت 6.8 میلیون تن گندم خریداری شده است.

روحانی افزود: در زمینه مکانیزه کردن کشاورزی، ما توانسته ایم تحول بسیار خوبی در بخش کشاورزی ایجاد کنیم، تعداد تراکتورها امروز نسبت به پارسال 250 درصد افزایش یافته، تعداد کمباین ها 350 درصد افزایش یافته است، برای احیای 550 هزار هکتار اراضی دشت خوزستان و ایلام تلاش کرده ایم و کشت گلخانه ای را برای تامین آب کمتر افزایش داده ایم.

تورم را به زیر 17 درصد رساندیم

رییس جمهوری ادامه داد: سال گذشته من در اینجا به شما قول دادم و گفتم تورم 35 درصدی را در سال آینده به 25 درصد خواهیم رساند به حول و قوه الهی امروز تورم ما زیر 17درصد است.

روحانی تصریح کرد: دولت توانسته با حمایت مردم، جوانان و کارآفرینان ما قدم های بسیار مهمی را برای رشد کشور بردارد.

دانشگاه ها نسبت به گذشته آرامتر شده است

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد اقدامات دولت در زمینه علم، فناوری و فرهنگ نیز اظهار داشت: امروز شاهد یک رشد بسیار بالا در تمام دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و مراکز علمی هستیم و به حمد الله دانشگاه های ما امروز آرامتر نسبت به گذشته و با کیفیت تر کار خود را ادامه می دهند.

روحانی خاطر نشان کرد: این دولت بعد از چند سال قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان را اجرا و عملیاتی خواهد کرد و در طول این مدتی که این قانون را اجرا کرده است، شرکت های دانش بنیان به یک هزار و 300 شرکت افزایش پیدا کرده و در طول یکسال و چند ماه، رشد ما در شرکت های دانش بنیان 22 برابر بوده است.

رییس جمهوری ادامه داد: ما صندوق نوآوری و شکوفایی را ایجاد کرده ایم و سرمایه آن را برای سال آینده به 2 هزار میلیارد تومان افزایش داده ایم. از لحاظ صعود رتبه علمی نیز کشور ما امسال نسبت به پارسال دو رتبه صعود کرده و به رتبه چهاردهم جهانی رسیده است.

دولت پشتیبان دانشجویان است

رییس جمهوری ادامه داد: در زمینه تکنولوژی نانو رتبه هفتم جهان را کسب کردیم یعنی یک رتبه و یک پله نسبت به پارسال صعود کردیم و در بایوتکنولوژی به رتبه 14 رسیدم، یعنی امسال دو پله صعود کردیم.

روحانی گفت: همواره رهبر معظم انقلاب بر رشد علم و فن آوری تاکید داشته است و ما امروز در سالگرد انقلاب می توانیم با افتخار بگوییم جوانان عزیز ما از پسر و دختر در دانشگاه و مراکز تحقیقاتی بیش از هر زمان دیگر به فعالیت علمی خود ادامه می دهند و دولت پشتیبان آن ها بوده و خواهد بود.

14 میلیون نفر تحت پوشش سبد کالایی

رییس دولت یازدهم به حوزه رفاه اجتماعی هم اشاره کرد و افزود: دولت برای امنیت غذایی، 14 میلیون نفر از اعضای خانواده های کم درآمد را تحت پوشش قرار داده است و از آغاز سال، سبد کالایی را در میان این 14 میلیون نفر توزیع کرده است .

بیمه درمانی همگانی و طرح تحول نظام سلامت

رییس جمهوری درباره پوشش بیمه درمانی هم اظهار داشت: همان طور که دولت در انتخابات، وعده داد بود پوشش بیمه درمانی به سراسر جمعیت کشور گسترش داده شده است و امسال بیش از 8 میلیون نفر افرادی که فاقد بیمه بودند، تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

روحانی با بیان اینکه دولت در زمینه تحول و سلامت کار بزرگی را آغاز کرده است، گفت: پرداختی امروز مردم در بیمارستان های دولتی از 37 درصد که پرداخت می کردند به 6 درصد رسیده است.

رییس دولت یازدهم تصریح کرد: انواع لوازم و تجهیزات پزشکی پرمصرف در بیمارستان ها هم به وفور در اختیار بیماران قرار داده شده و قیمت تجهیزات پزشکی خارجی 42 درصد کاهش پیدا کرده است .

روحانی همچنین با بیان این که دسترسی مردم به اقلام دارویی در بیمارستان ها از 320 قلم به 750 قلم افزایش یافته یعنی 134 درصد افزایش داشته است. ملزومات مصرفی از یکهزار و 480 قلم به دو هزار و 130 قلم افزایش یافته است یعنی 44 درصد رشد داشته است.

رییس جمهوری گفت: دولت امسال ملزم و مصم شد یکهزار و 945 خانه بهداشت روستایی را در سراسر کشور تاسیس کند که یکهزار و 100 باب آن، تاکنون افتتاح و بقیه آن در بهار سال آینده افتتاح خواهد شد.

قانون جامع ایثارگری در دولت یازدهم عملیاتی شد

رییس جمهوری با بیان این که برای نخستین بار، قانون جامع ایثارگری نخستین بار در دولت یازدهم خبر داد و گفت: نسبت به جامعه ایثارگری تمام قد در برابر آن ها خضوع می کنیم و به همه خانواده عزیز ایثارگر احترام می گذاریم.

روحانی تصریح کرد: این دولت تمامی بدهی معوقه آن ها را تا سال 90 پرداخت کرد.

برای مشکل آلودگی هوا دولت گام های بزرگی برداشته شده است

رییس دولت تدبیر و امید با بیان این که امروز مشکل بزرگ ما، مشکل محیط زیست در شهرهای بزرگ کلانشهر است، گفت: آن ها که در مشقت هوای آلوده یا ریزگردها هستند، دولت از سال گذشته تا کنون قدم هایی بسیار مهمی را برداشته است.

روحانی افزود: دولت با توزیع بنزین و گازوییل استاندارد در کلان شهرها، مقداری از رشد آلودگی را کاهش داد. امسال سهم سوخت مایع در نیروگاه ها از 46 درصد به 30 درصد کاهش یافته و این در کاهش آلودگی شهرهای بزرگ بسیار موثر بوه است.

روحانی همچنین گفت: طی سال جاری 200 خودرو فرسوده را از رده خارج کرده ایم. ما باید با ریزگردها مخصوصا در استان های غربی مقابله کنیم اما می دانیم این کار بسیار بزرگ و عظیم، کار کوتاه مدت نیست. ریزگردها عمدتا از کشورهای همسایه ما با بادهای موسمی و معمولی آغاز و به شهرهای ما سراریز می شود.

رییس جمهوری ادامه داد: دولت هر تلاشی توانسته انجام داده است اما باید به کشورهای همسایه غربی ما، بتوانیم برنامه بلند مدت برای مهار ریزگردها انجام دهیم.

هفت سد جدید در دولت یازدهم افتتاح و 53 هزار و 570 شبکه آبیاری عملیاتی شد

رییس جمهوری به افتتاح و بهره برداری از سدهای جدید اشاره کرد و گفت: 7 سد جدید را در طول این دولت افتتاح کردیم و 53 هزار و 570 هکتار شبکه آبیاری و زهکشی جدید را اجرایی و عملیاتی کردیم.

ایران برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه و جهان پای میز مذاکره آمده است

رییس جمهوری در زمینه سیاست خارجی هم گفت: دولت در سیاست خارجی به همان شعار خود متعهد است وآن تعامل سازنده با جهان با حفظ منافع، اصول و همه آرمان های انقلابی است.

روحانی اظهار داشت: دولت توانسته است بن بست را در مذاکرات هسته ای بشکند و با رویکرد جدید مذاکرات را ادامه دهد. آنچه ما در مذاکرات دنبال آن هستیم رسیدن به تفاهمات مشترک برد- برد است.

رییس دولت تدبیر و امید تصریح کرد: برد- برد به این معناست که ایران شفافیتش را برای فعالیت صلح آمیز هسته ای در چارچوب مقررات بین المللی انجام می دهد و طرف مقابل باید به تحریم های غلط و ضد انسانی و غیر قانونی خود پایان دهد.

روحانی اظهار داشت: این به نفع دو طرف است. آنجا که تحریم پایان می یابد هم به نفع ایران هم به نفع طرف مقابل است آنها هم نیازمندند.

آن ها که می گویند ایران به خاطر تحریم پای میز مذاکره آمده است، دروغ می گویند

روحانی تصریح کرد: این که آن ها می گویند ایران بخاطر تحریم پای میز مذاکره آمده است، دروغ می گویند؛ ایران بخاطر فشار تحریم پای میز مذاکره نیامده است. ایران بخاطر منطق برای ایجاد صلح و ثابت در منطقه و جهان پای میز مذاکره آمده است. اگر آن طور که شما ادعا می کنید تحریم باعث شده که ملت ایران تسلیم شود، پس چرا به تحریم ادامه نمی دهید؟

رییس شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: چرا آمدید پای میز مذاکره تا تحریم ها برداشته شود؟ دروغگویی را کنار بگذارید، بیایید با ملت های خودتان با صداقت حرف بزنید. بیایید بگویید در برابر ملت بزرگ ایران راهی جز تعامل برای دنیا باقی نمانده است.

روحانی افزود: بیایید با صدای رسا به دنیا بگویید در منطقه خاورمیانه اگر بخواهد صلح و صفا مستقر شود، اگر بخواهد تروریسم مستقر شود، راهی جز حضور جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد. دیدید در عراق، سوریه، لبنان و یمن، آن قدرتی که توانست در برابر گروهک های تروریستی به ملت عراق، سوریه، لبنان و یمن کمک کند، جمهوری اسلامی ایران بود.

ملت ایران از فشار و تحریم نمی هراسد/هم سانتریفیوژ و هم اقتصاد خواهد چرخید

رییس جمهوری ادامه داد: امروز شما می بینید با ادامه تحریم اجماعتان با شکاف مواجه می شود، پس بیایید واقعیت را به مردم بگویید. این مذاکرات به نفع جهان است به شرط آن که راه عزتمندانه ای که جمهوری اسلامی ایران پیش پای شما گذاشته است به خوبی و درستی از این فرصت استفاده کنید، فکر نکنید که ملت ایران از فشار و تحریم می هراسد.

روحانی با یادآوری این نکته که جمهوری اسلامی ایران به دنبال ایجاد رشد، توسعه و ثبات جهانی است، اضافه کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اعلام کردند ما دنبال توافقی هستیم که در بردارنده عزت و پیشرفت ملت بزرگ ایران باشد.

رییس قوه مجریه با بیان این که در طول یکسال گذشته توانسته ایم بخشی از تحریم های غلط و ظالمانه را کنار بزنیم، اضافه کرد: شما می دانید حدود 12 میلیارد دلار از دارایی های ملت ایران که به ناحق بلوکه شده است، آزاد کردیم. می دانید دور زدن تحریم ها را در طول یکسال گذشته تسهیل کردیم و مانع ادامه تحریم نفتی که آمریکا ظالمانه دنبال آن بود، شده ایم.

رییس جمهوری با اشاره به این که در زمینه امور مالی و بانکی گشایش هایی ایجاد کردیم، گفت: صادرات پتروشیمی، قطعات هواپیمایی، حمل و نقل دریایی، خودروسازی و بیمه را از تحریم خارج کردیم، واردات کالاهای اساسی همچون کالاهای دارویی، غذایی، تجارت طلا و فلزات را از شرایط سخت گذشته خارج کرده ایم.

روحانی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران به تعهد خود در برابر ملت ایران برای پیشرفت و متعهد ماندن به آرمان های انقلاب پایبند خواهد بود، اضافه کرد: همان طور که این دولت از ابتدا اعلام کرده است، هم سانتریفیوژها و هم اقتصاد کشور خواهند چرخید و دولت به این تعهد خود ادامه خواهد داد.

منطق ما، نامه امام راحل به گورباچف و نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غرب است

رییس جمهور یادآور شد: دولت جمهوری اسلامی ایران در یکسال گذشته با قدم هایی که با همت مردم برداشته است، ایران هراسی و اسلام هراسی را کاسته است و به جهانیان روشن کرده است که منطق ایران در برابر دیگران، بیگانه و غرب همان منطق نامه امام راحل به گورباچف و نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غرب است.

روحانی تصریح کرد: ما با منطق با دنیا سخن می گوییم، با همین منطق راهمان را ادامه خواهیم داد، راه ما پیشرفت و تعالی کشور است. همان طور که دیدید در زمینه منطقه و ثبات منطقه نیز قدم های بسیار موثری را برداشتیم.

روحانی در بخش دیگر از سخنان خود با بیان اینکه قدم های بسیار موثری برداشته ایم، گفت: جمهوری اسلامی ایران با موفقیت نشست وزرای امور خارجه کشورهای غیر متعهد را برای حمایت از فلسطین در تهران تشکیل داد، جمهوری اسلامی با قدرت به حمایت از مردم فلسطین و غزه در برابر تجاوز ناجوانمردانه اسرائیل ایستادگی کرد.

رییس جمهوری افزود: جمهوری اسلامی ایران مسیر و راه خود را ادامه خواهد داد و البته هر کاری ما کرده ایم از انقلابش، از پیروزی در جنگ تحمیلی اش تا امروز در برابر توطئه ها، فقط با اتکا و اتکال به خداوند بزرگ و حمایت مردم از ما بوده است.

روحانی ادامه داد: توجه ما به خداست، سرمایه اصلی ما حق و خاندان اهل بیت(ع) هستند و توجهات حضرت ولی عصر امام زمان(عج) است و ما می دانیم با کمک حق راهمان را تا پیروزی نهای ادامه می دهیم .

رییس جمهوری اضافه کرد: امروز هم که روز پیروزی ملت وروز 22 بهمن است باز هم دست استمداد ما به سمت حق است و از خدا می خواهیم که ملت ما را در مسیر سربلندی کشور همواره پیروز و موفق بگرداند و باران رحمتش را بر ملت ما نازل کند و دریغ ندارد.

رییس دولت تدبیر و امید در پایان گفت: خداوند به آبروی شهیدان عزت وشرف و استقلال و آزادی مردم ما را نگهبان باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
دانش
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
۰
۰
درود بر مردان بزرگ تاریخ ایران

نیازمندی ها