jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۶۹۳۱۹   ۲۱ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۱:۳۰

یک رسانه غربی از تصمیم قطعی واشنگتن برای مسلح کردن نیروهای طرفدار آمریکا در اوکراین خبر داد.

واشنگتن نیروهای طرفدار آمریکا را در اوکراین مسلح می‌کند

پس از گزارش نیویورک تایمز در مورد بررسی طرح ارسال سلاح از آمریکا به اوکراین که با مخالفت های فراوانی مواجه شد سی ان ان از تصمیم دولت آمریکا برای مسلح کردن نیروهای طرفدار واشنگتن در اوکراین خبر می دهد.

در حالیکه قرار است فردا چهارشنبه روسای جمهور اوکراین، روسیه، فرانسه و آلمان نشستی را در مینسک پایتخت بلاروس برای یافتن راهی جهت پایان دادن به ناآرامی های شرق اوکراین برگزار کنند انتشار این گونه خبرها می تواند موجب پیچیده تر شدن اوضاع در این کشور شود.

مناطق شرقی اوکراین از اوایل سال گذشته میلادی و بعد از استقلال کریمه از کی یف، خواستار جدایی از اوکراین شدند اما این امر با مخالفت کی یف مواجه شد و همین امر سبب آغاز درگیری های نظامی جدایی طلبان با ارتش اوکراین شد.

درگیری هایی که همچنان ادامه دارد و بنا بر اعلام سرویس اطلاعاتی آلمان آماری که تا کنون در مورد کشته های تحولات اوکراین ارائه شده نادرست بوده و آمار واقعی این کشته ها 50 هزار نفر است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر