نخستین هتل با خدمه رباتیک افتتاح شد + عکس

یک هتل با کارکنان ربات و فناوری شناسایی چهره بجای کلید اتاق، قرار است از تابستان سال آینده در یک پارک تفریحی در شهر ناگازاکی ژاپن افتتاح شود.
کد خبر: ۷۶۹۰۴۴
نخستین هتل با خدمه رباتیک افتتاح شد + عکس

ربات‌های هتل «Henn-na» به ارائه طیف گسترده‌ای از خدمات از جمله تمیز کردن اتاق‌ها، خدمات اطلاعات و دربان می‌پردازند، به این معنی که کل کار‌های اقامت در هتل توسط ربات‌ها انجام شده و حتی بارها توسط آن‌ها به اتاق حمل خواهد شد.

ربات‌ها توسط شرکت «Kokoro» ساخته شده‌اند که چهره‌هایی شبیه زنان جوان ژاپنی دارند. این ربات‌ها موسوم به «actroid» از رفتارهای انسانی مانند نفس کشیدن و چشمک زدن تقلید کرده و به راحتی به زبان‌های انگلیسی، ژاپنی، چینی و کره‌ای صحبت می‌کنندغ همچنین آن‌ها می‌توانند با انسان تماس چشمی برقرار کرده و به زبان بدن و تن صدا واکنش نشان دهند.

اولین مجتمع ساختمانی این هتل که نخستین نمونه اداره شده توسط ربات‌ها محسوب می‌شود، قرار است در روز 17 ژوئیه (26 تیر) با 72 اتاق افتتاح شود و ساختمان دوم با 72 اتاق در سال 2016 گشایش خواهد یافت. قیمت هر اتاق یک تخته این هتل برای هر شب 7000 یوآن (40 پوند) و اتاق دو تخته آن 9000 یوآن (50 پوند) هزینه خواهد داشت.

در ابتدا این هتل از 10 خدمه رباتیک برخوردار خواهد بود، اما به گفته «هیدئو ساوادا» رییس شرکت building complex، در آینده بیش از 90 درصد خدمات هتل توسط ربات‌ها انجام خواهد شد.

پارک تفریحی «Huis Ten Bosch» - محل احداث این هتل رباتیک - در شهر ناگازاکی ژاپن، از روی یک شهر هلند در قرن هفدهم ساخته شده و دارای نسخه‌هایی از ساختمان‌های قدیمی برای ارائه تجربه زندگی در هلند در میان کشور ژاپن است.(ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها