jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۶۸۹۵۴   ۲۰ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۴:۱۸

کلاهبرداری به شیوه مراد بختیاری

2 مجسمه و 1812 سکه فقط 45 میلیون تومان

کلاهبرداری به شماره تلفن 09160131263 با ارسال پیامکی اعلام کرده که عمویش گنجی شامل 2 مجسه و هزار و 812 سکه طلا قدیمی پیدا کرده و حاضر است آنرا به قیمت 45 میلیون تومان بفروشد.

2 مجسمه و 1812 سکه فقط 45 میلیون تومان

کلاهبرداران به شیوه ارسال پیامک سعی دارند تا تهرانی ها را به شهرهای دور بکشانند و از آنها اخاذی کنند.

این عده از کلاهبرداران با ارسال پیامک به به تلفن های همراه با کد 0912 که اطمینان دارند این کد مربوط به تهرانی هاست، به آنها اعلام می کنند که گنج پیدا کردند و این گنج را می خواهند بفروش برسانند.

شگرد این عده از کلاهبرداران به این صورت است که ابتدا پیامکی ارسال و خود و اقوام شان را «سید» معرفی می کنند.

در این پیامک ضمن اعلام پیدا کردن گنج، می نویسند که شماره فرد مورد نظر را از طریق استخاره در قرآن پیدا کردند. این کلاهبرداران با توسل به واژه سید و قرآن و معرفی کردن خود بعنوان چوپان گوسفند سعی می کنند تا اعتماد طرف مقابل را جلب کنند.

در این پیامک فرد را قسم می دهند که در این باره با کسی صحبت نکند و فقط از طریق همان موبایلی که پیامک را دریافت کرده به آنها زنگ بزند.

یکی از این پیامک ها به شرح زیر است:
«سلام من سید مراد بختیاری هستم از شهرستان دورود عشایر چادر نشین هستیم. گاو گوسفند داریم. حقیقت چند وقت پیش عموم با گوسفندا پاین تپه دوتا مجسمه 1812 تا سکه طلا قدیمی پیدا کر اگه میتوانی برایمان بفروش مادرم سید است شماره شما را به قران استخاره کردم خوب امد اگر در توان شما هست کمکم کن تورا به امام حسین با کسی صحبت نکن. بقران محمد حقیقت داره زن گبزن».

این پیامک عصر روز شنبه 18 بهمن از طریق شماره تلفن 09160131263 برای خبرنگار ما ارسال شد.

خبرنگار ما در جواب پیامک نوشت که حاضر است گنج را بخرد.

کلاهبردار مورد نظر صبح روز یکشنبه با خبرنگار ما تماس گرفت و از وی خواست تا با حضور در شهرستان دورود ابتدا سکه ها را ببیند و بعد از دیدن، کل سکه ها و 2 مجسمه را به قیمت 45 میلیون تومان بخرد.

این فرد گفت که فقط یک قسمت کوچکی از یک سکه را در بازار طلا فروشی دورود قیمت کرده که 40 هزار تومان ارزش داشت ولی چون وی برای این سکه ها دندان تیز نکرده همه سکه ها را 45 میلیون تومان می‌فروشد.

وی گفت: عمویم فردی منصف است و فقط می خواهد این سکه ها را بفروشد و 100 گوسفند بخرد. قیمت هر گوسفند حدود 450 هزار تومن است و در قبال دریافت 45 میلیون تومان حاضر است که همه این گنج را تحویل دهد.

هنگامی که خبرنگار ما به این کلاهبردار گفت که وقتی یک تکه از سکه را 40 هزار تومن می خرند، چرا این همه سکه را با قیمت 45 میلیون تومان می فروشید، در جواب گفت: ما برای این سکه ها دندان تیز نکردیم و می خواهیم شما به یک نانی برسید.(بولتن نیوز)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها