رئیس جمهور: در برخی موضوعات هسته‌ای فاصله زیادی وجود دارد ولی در برخی موارد نیز این فاصله کم شده است

گفت‌وگوی سران قوا درباره چارچوب‌های مذاکرات

رئیس‌جمهور در پایان نشست مشترک سران قوا که به میزبانی رئیس قوه قضاییه برگزار شد ، گفت: تحولات منطقه بویژه شرایط کنونی خاورمیانه در نشست مشترک سران قوا بررسی شد.
کد خبر: ۷۶۶۹۵۷

به گزارش واحد مرکزی خبر، حسن روحانی در جمع خبرنگاران افزود: در این نشست موضوع فلسطین، لبنان، عراق، سوریه، یمن و نقاط دیگر منطقه و اقداماتی که جمهوری اسلامی ایران انجام داده است و تلاش‌هایی را که باید برای حفظ حقوق مسلمانان و مقابله با تروریسم در منطقه انجام دهیم، بررسی کردیم. وی همچنین با بیان این‌که در این نشست روند پرونده هسته‌ای نیز بررسی شد، تصریح کرد: این روند در چارچوب نظام به خوبی پیش می‌رود.

رئیس‌جمهور گفت: تیم مذاکره‌کننده نیز مورد تائید همه مسئولان عالی‌رتبه نظام است و رهبر معظم انقلاب نیز چند بار این هیات را مورد عنایت و لطف خود قرار داده‌اند و ما امروز به نقاط خوبی نزدیک می‌شویم.

وی افزود: درباره برخی موانع پیش رو به نظر می‌رسد غرب احساس می‌کند که باید حقوق مردم ایران را به رسمیت بشناسد و راه را برای احقاق حقوق مردم ایران باز بگذارد.

روحانی گفت: در برخی موارد فاصله زیادی وجود دارد، ولی در برخی موارد نیز این فاصله کم شده است.

وی افزود: در نشست مشترک سران قوا درباره چارچوب‌هایی که باید مدنظر باشد و تیم هسته‌ای به آنها توجه کند و شرایطی که باید در آینده مورد بحث قرار دهیم، گفت‌وگو شد.

رئیس‌جمهور با بیان این‌که در این جلسه موضوع آلودگی هوای تهران و کلانشهرها و رفع آن مطرح شد، گفت: مقرر شد کمیته‌ای قدرتمند تشکیل شود و در این زمینه برنامه‌ریزی کند.

روحانی افزود: باید برای حل معضل آلودگی هوای تهران و کلانشهرها در صنعت حمل و نقل سرمایه‌گذاری‌های جدید انجام دهیم و همچنین برای صنایع اطراف تهران اقدامات لازم صورت گیرد. وی گفت:‌ قرار شد سه قوه در این زمینه با هم همکاری و هماهنگی کنند و اگر نیاز به قانون باشد، مجلس آمادگی دارد. روحانی افزود: هر چند امسال نسبت به سال گذشته روزهای هوای آلوده کمتر بوده است اما تا رسیدن به نقطه مورد نظر فاصله داریم. رئیس‌جمهور گفت:‌ در این جلسه بودجه سال آینده که مراحل نهایی را در مجلس می‌گذراند مورد بررسی قرار گرفت و طبیعی است که برای سال آینده باید پیش‌بینی‌‌های لازم را انجام دهیم و برای برخی مشکلات با هماهنگی راه حل پیدا کنیم. روحانی افزود: موضوع فضای کسب و کار و رفع موانع آن نیز در این جلسه بررسی شد البته دولت و مجلس با حمایت قوه قضاییه اهتمام لازم را در این زمینه داشته‌اند اما همچنان موانعی از جمله معوقات بانکی وجود دارد.

وی گفت: در موضوع معوقات بانکی برخی افراد تخلفاتی انجام داده‌ و از منابع بانکی در مسیر نادرست استفاده کرده‌اند که در این زمینه باید با مقررات با آنها برخورد شود.

روحانی افزود: اما در برخی موارد نیز معلوم نیست که افراد مقصر باشند،‌ زیرا این معوقات به دلیل وضع اقتصادی و تغییر نرخ ارز رخ داده است.

وی گفت: در دولت در این زمینه بحث شد که کمیته‌هایی در استان‌ها تشکیل شود اما اگر به قانون جدیدی نیاز شد، با کمک مجلس و حمایت قوه قضاییه بتوانیم به این افراد که مقصر نیز نبوده‌اند، درمورد بخشودگی جرایم و حل معضلشان به نفع اقتصاد کمک کنیم. به گزارش ایرنا، بعد از گفت‌وگوی رئیس‌جمهور با خبرنگاران، اهالی رسانه در مورد جلسه دیروز از علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی سوال کردند که وی در یک جمله گفت: «همان مطالبی که آقای روحانی گفتند جامع بود.»

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها