کیف قاپ حرفه‌ای که طعمه‌های خود را از طریق طرح دوستی در شبکه‌های اجتماعی انتخاب می‌کرد توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.
کد خبر: ۷۶۵۸۶۳
متهم، طعمه هایش را در شبکه های اجتماعی انتخاب می کرد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، روز جمعه ۲۳ آبان ماه خانم جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۱۸ ستارخان به مأموران اعلام کرد که کیف دستی‌اش حاوی وجه نقد و گوشی تلفن همراه توسط راننده یک دستگاه خودرو «پژو RD» سرقت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «کیف قاپی» و به دستور شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات شاکی

شاکی در اظهارات اولیه‌اش و در خصوص نحوه سرقت کیف دستی‌اش عنوان کرده بود که به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پژو آردی یشمی رنگ شده و در یک لحظه، رانندهٔ خودرو در زمان پیاده شدن وی از خودرو اقدام به سرقت کیف دستی کرده و از محل متواری شده است.

با توجه به نواقص و تناقضات موجود در اظهارات اولیهٔ شاکی، بار دیگر تحقیقات از سوی کارآگاهان انجام و اینبار شاکیه در خصوص نحوه سرقت کیفش گفت: چندی پیش با جوانی به نام «ابراهیم»، از طریق شبکه اجتماعی وایبر آشنا شدم تا اینکه برای ملاقات با یکدیگر قرار ملاقات گذاشتیم.

سه شنبه ۱۳ آبان، در محدوده پارک چیتگر با یکدیگر قرار ملاقات گذاشتیم و سرانجام در ساعت ۱۲ و ۱۳ دقیقه بامداد، «ابراهیم» با یک دستگاه خودرو «پژو آردی» به محل قرار آمد، مدتی در داخل ماشین در حال صحبت بودیم که «ابراهیم» در مقابل یک مغازه آبمیوه فروشی توقف کرد و پیشنهاد داد تا برای نوشیدن آبمیوه از ماشین پیاده شویم؛ در زمان پیاده شدن از ماشین ابراهیم مدعی شد که نیازی به همراه داشتن کیف دستی‌ام نیست و من نیز با اعتماد کردن به وی، کیف خود را بر روی صندلی جلو گذاشته و هر دو نفر به داخل مغازه آبمیوه فروشی رفتیم؛ چند لحظه‌ای از ورودمان به داخل مغازه نگذشته بود که «ابراهیم»با طرح موضوع برداشتن گوشی تلفن همراهش، به محل پارک خودرو بازگشت و پس از سوار شدن به ماشین، خودرو را روشن و در مقابل چشمانم از محل دور شد.

شناسایی و دستگیری متهم

با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی «ابراهیم» (متولد ۱۳۶۲) شدند؛ سوابق «ابراهیم» نشان داد که وی در تابستان سال جاری (۱۳۹۳) به اتهام زورگیری از یک خانم جوان - که از طریق شبکه‌های اجتماعی آشنا و در زمان ملاقات اقدام به سرقت ۱۳ میلیون تومان وجه نقد و طلا و جواهرات به شیوه زورگیری کرده بود - دستگیر و روانه زندان شده شده اما با تأمین رضایت شاکیه و با پرداخت خسارت و تأمین وثیقه از زندان آزاد شده است.

با شناسایی تصویر «ابراهیم» از سوی شاکی، دستگیری این متهم در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و این متهم بار دیگر در روز یکشنبه ۵ بهمن ماه، در داخل مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران منتقل شد.

در بازرسی از مخفیگاه متهم، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از اموال مسروقه از جمله چند گوشی تلفن همراه شدند که متهم در‌‌ همان اظهارات اولیه به مسروقه بودن تمامی آن‌ها اعتراف کرد.

شناسایی تعداد دیگری از شکات

با اعتراف صریح متهم به مسروقه بودن اموال بدست آمده از داخل مخفیگاه وی، شناسایی و دعوت از سایر شکات در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت؛ یکی از شکات پس از حضور در پایگاه دوم و شناسایی متهم عنوان داشت که به همین شیوه و در حالیکه متهم یک دستگاه خودرو پراید در اختیار داشته مورد سرقت قرار گرفته است.

در ادامهٔ شناسایی سایر شکات، کارآگاهان با بررسی سوابق یک گوشی تلفن همراه اطلاع پیدا کردند که این گوشی تلفن همراه دارای سابقه سرقت ثبت شده در سیستم جامع پلیس نبود اما متهم در اعترافاتش بلافاصله عنوان کرده بود که این گوشی را نیز از خانم جوانی سرقت کرده که همانند سایر سرقت‌هایش با وی از طریق شبکه‌های اجتماعی آشنا و با او قرار ملاقات گذاشته است؛ سرانجام مالک گوشی تلفن همراه مسروقه شناسایی و خانم جوانی پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی متهم را مورد شناسایی قرار داد؛ این خانم جوان در خصوص علت عدم طرح شکایت خود نیز به کارآگاهان گفت: هیچکدام از اعضای خانواده‌ام از نحوه سرقت گوشی تلفن همراهم و بخصوص آشنایی من و متهم ازطریق شبکه اجتماعی وایبر اطلاع ندارند.

سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رییس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با اعتراف صریح متهم به سرقت‌های مشابه از خانم‌های جوان و شناسایی تعدادی از شکات پرونده، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است از کلیه شکات بویژه خانم‌های جوانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت و یا زورگیری قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا برای شناسایی متهم و طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
خسرو
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
۰
۰
دستتون درد نكنه.تصاویر مجرمان رو درشت چاپ میكنید.

نیازمندی ها