عضو کمیسیون قضایی مجلس در گفتگو با جام جم آنلاین

دادگاه مجرمان بالای یک میلیارد علنی برگزار می شود

چین، سخت ترین و قاطع ترین نظام قضایی ضد فساد اقتصادی و اداری در جهان را دارد که افزون بر مصادره تمامی اموال مجرمان و اعضای خانواده آنان حتی اگر مقامات عالی باشند، صدور حکم زندان های بلند مدت، اعدام و تبعید عادی است.
کد خبر: ۷۶۵۴۳۲
بازتاب رای رحیمی در قاطع ترین کشور مبارزه با فساد

یک رسانه چینی با توجه ویژه به صدور یک رای قضایی در چارچوب ضد فساد اقتصاد مالی در ایران، نوشته است که برخورد با «محمدرضا رحیمی»، معاون اول رییس جمهور سابق آغاز موج جدید مبارزه دستگاه قضایی علیه فساد اقتصادی است.

«رن مین وانگ» روز جمعه در گزارشی ضمن بررسی پرونده قضایی معاون اول رییس جمهور سابق ایران نوشت: رسیدگی به وضعیت مالی فردی که زمانی به عنوان یکی از مقامات عالیرتبه دولت محمود احمدی نژاد بود، نشانه عزم قاطع مقامات ایران در برخورد با فساد دولتی است.

این رسانه چینی افزود: آغاز این حرکت که کاملا جدی می نماید، ممکن است در آینده گریبان برخی از دیگر مسئولان دولت سابق ایران را نیز بگیرد.

«رن مین وانگ» با اشاره به سخنان «محمد دهقان» عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی می نویسد: این نماینده مجلس معتقد است بررسی چنین پرونده ای از افتخارات جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود، زیرا در جریان رسیدگی به آن سلیقه های شخصی و جناح بندی های سیاسی هیچ نقشی نداشته است.

این رسانه همچنین در بخشی از گزارش خود می نویسد:برخورد دستگاه قضایی ایران با افرادی همچون رحیمی را باید نتیجه هشدارهای رهبر عالی جمهوری اسلامی دانست، زیرا همواره به پدیده فساد اعتراض داشته و خواستار مبارزه جدی با آن بوده است.

«رن مین وانگ» در خاتمه نوشت: محمدرضا رحیمی معاون اول محمود احمدی نژاد رییس جمهور پیشین ایران روز چهارشنبه (21 ژانویه/ اول بهمن) از سوی دستگاه قضایی این کشور به پنج سال و 91 روز حبس و پرداخت 3 میلیارد و 850 میلیون تومان جریمه محکوم شد؛ محکومیتی که ممکن است طی روزها و هفته های نه چندان دور گریبان دیگر مدیران دولت احمدی نژاد را بگیرد.(ایرنا)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۶ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۳
۰
۰
در چین همه اموال را میگیرند و به اشد مجازات انها را برایشان دارد این اقا فقط 6 میلیارد یك خانه در ولنجك هدیه گرفت هم اكنون یك راننده تاكسی معمم را دیدم كه خداوند او را حفظ كند اقای رحیمی یاد بگیرید كه این معمم چگونه با ابرو زندگی میكند ابرو براش از پول بیشتر است شماها ننك تاریخ هستید
یه بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۰ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۳
۰
۰
به امید روزی كه با پیگیری فرمایشات حضرت آقا، سیستم اقتصادی ما پاك ترین سیستم اقتصادی دنیا بشه

نیازمندی ها