براساس قانون و رویه قضایی با توجه به قطعی شدن حکم محکومیت محمدرضا رحیمی و همچنین ابلاغ آن به دادستانی، شمارش معکوس برای ورود وی به زندان آغاز شده است.
کد خبر: ۷۶۲۸۰۵
شمارش معکوس برای ورود رحیمی به زندان

بر اساس قانون زمانی که یک حکم قطعی می‌شود لازم الاجراست، به همین جهت در پرونده محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور سابق هم تشریفات قانونی طی شده و هیچ بهانه‌ای برای عدم اجرای حکم وجود ندارد.

این پرونده هفته گذشته به دادستانی تهران ارجاع و حکم ابلاغ شده و تنها کاری که دادستانی باید انجام دهد احضار معاون اول رئیس جمهور سابق برای اجرای حکم و ورود به زندان است.

در این پرونده بحث استیذان معنایی ندارد و در صورتی که دادستانی تهران در اجرای حکم تعلل کند کاری خلاف قانون انجام داده است.

در این پرونده موضوع اصلی ورود رحیمی به زندان است و رد مال و پرداخت جریمه در مراحل بعدی قرار دارد و در صورتی که وی از پرداخت مبالغ تعیین شده به عنوان جریمه و ردمال عاجز باشد در زندان ماندگار می‌شود.

به این ترتیب دادستانی زمانی برای تعلل ندارد و باید در این هفته منتظر ورود معاون اول رئیس جمهور سابق به زندان باشیم. ( فارس )

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۵ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۳
۰
۰
جام جم حداقل اینقدر خوشحالیتو رك و صریح بروز نمی دادی!!!!!!بابا تو كه ذوق مرگ شدی آخه!!بگم آب قند بیارن واست... خصوصا اون قسمت ماندگار شدن مجرم توی زندون رو دیگه خیلی ذوق كرده بودی باباااااااااااااا.....بابا داستان نویس! معبر! منتقم! ذوق مرگ!!!

نیازمندی ها