jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۶۲۴۷۶   ۰۳ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۲:۴۱

جام جم ورزشی: با گلزنی رضا قوچان‌نژاد دیدار تیم‌های ایران و عراق بازهم به تساوی کشیده شد.

ایران 3 - عراق 3/ کار به پنالتی کشیده شد

دیدار تیم‌های ایران و عراق از مرحله یک چهار نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا با تساوی سه بر سه دو تیم به پایان رسید. این دیدار در پایان نود دقیقه یک بر یک به پایان رسید اما در وقت‌های اضافه اول دو تیم یک گل به ثمر رساندند تا کار دو بر دو مساوی شود با این‌حال این پایان کار نبود و در دقیقه 116 اسماعیل ضرغام با یک ضربه پنالتی موفق شد تیمش را سه بر دو پیش بیاندازد و البته قوچان نژاد در دقیقه 119 توانست ایران را به گل سوم برساند و کار را به تساوی برساند.

برای ایران سردار آزمون در دقیقه 24 و پورعلی گنجی در دقیقه 104 به ثمر رساندند. گل‌های عراق را هم احمد یاسین در دقیقه 56 و یونس محمود 103 به ثمر رساندند.

گزارش نیمه نخست:

در 20 دقیقه ابتدایی نیمه دوم بازی برابری از سوی دو تیم ارائه شد و دو تیم تا آستانه ورود به محوطه جریمه یکدیگر پیش می‌رفتند اما در دادن پاس نهایی یا شوت زنی دقت لازم را نداشتند. تا اینکه در دقیقه 24 نفوذ خوب وریا غفوری از جناح راست با ارسال خوب او همراه شد و سردار آزمون با یک ضربه سر دقیق توپ را به گوشه دروازه عراق فرستاد و نتیجه بازی را یک بر صفر به سود ایران کرد.


ایران و عراق
بعد از گلی که ایران به ثمر رساند، عراقی‌ها یک پارچه حمله شدند و در دقیقه 27 ارسال یک توپ بلند برای یونس محمود، او را در موقعیت شوت زنی قرار داد و ضربه او را حقیقی با واکنشی مناسب راهی کرنر کرد. تنها یک دقیقه بعد از این فرصت بود که شاگردان کی‌روش در یک ضد حمله می‌توانستند به گل برسند. کار خوب تیموریان با پاس مناسب دژاگه همراه شد اما ضربه حاج صفی با برخورد به مدافع عراق راهی به دروازه پیدا نکرد.

در ادامه این دیدار بازی بازهم به سمت تعادل پیش رفت و عراقی‌ها تلاش داشتند با شوت‌های از راه دور شانس‌شان را امتحان کنند اما ضربات آنها دقت لازم را نداشت تا نیمه نخست این دیدار با برتری یک بر صفر شاگردان کی‌روش به پایان برسد.

در دقیقه 43 این دیدار مهرداد پولادی با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد تا تیم ملی ایران با ده نفر کار را ادامه دهد. پولادی در دقیقه 22 کارت زرد نخستش را دریافت کرده بود. برخورد پولادی با دروازه‌بان عراق کاملا طبیعی بود و هیچ‌کس انتظار نداشت داور استرالیایی به مدافع تیم ملی کارت زرد دوم را نشان دهد. به نظر می‌رسید ویلیامز فراموش کرده بود که پیش از این یک کارت زرد به پولادی داده بود.

گزارش نیمه دوم:

نیمه دوم دیدار تیم‌های ایران و عراق درحالی آغاز شد که شاگردان کی‌روش باید با یک یار کمتر کار را ادامه می‌دادند. همین مسئله موجب شد تا تیم ملی عراق از ابتدا فشار همه جانبه‌ای را روی دروازه ایران وارد کند و در دقیقه 50 ضربه ایستگاهی‌ای که یاسر قاسم به سمت دروازه ایران زد با واکنش دیدنی حقیقی همراه شد این توپ راهی کرنر شد. تنها یک دقیقه بعد از این فرصت بود که بازهم واکنش دیدنی دیگری از حقیقی مانع از خطرساز شدن عراقی‌ها روی دروازه ایران شد.

در دقیقه 53 این دیدار ایران می‌توانست به گل برسد. ابتدا دژاگه با نفوذ از گوشه محوطه جریمه عراق می‌توانست ایران را به گل برساند اما در زدن ضربه نهایی دقت نداشت و لحظاتی بعد هم این غفوری بود که در اقدامی مشابه تلاش کرد با ارسال یک توپ آزمون را در موقعیت گلزنی قرار دهد که توپ او را دروازه‌بان عراق جمع کرد.

در ادامه این دیدار ارسال علا عبدالزهرا در دقیقه 56 برای احمد یاسین با شوت او همراه شد و این توپ به گل اول عراق تبدیل شد تا کار به تساوی یک بر یک بیانجامد.

پس از به ثمر رسیدن گل تساوی این دیدار، بازی تاخیری در دستور کار تیم ملی ایران قرار کرفت و همین مسئله باعث شد تا بازی با افت شدید روبه رو شود. با این‌حال در دقیقه 76 ارسال یک ضربه ایستگاهی از سوی دژاگه می‌توانست برای ایران کار ساز شود اما ضربه سر بازیکن ایران با اختلاف راهی اوت شد.

در اواسط نیمه دوم بازهم عراقی‌ها بر بازی سوار بودند و دفاع چند لایه ایران به همراه بازی تاخیری تلاش داشت تا نتیجه بازی را همچنان یک بر یک مساوی نگه دارد با این‌حال شاگردان کی‌روش چشم به ضد حملات هم داشتند و در دقیقه 86 پاس خوب جهانبخش برای قوچان‌نژاد، او را در موقعیت شوت‌زنی قرار داد اما ضربه او با اختلاف از بالای دروازه راهی اوت شد.

در اواخر این دیدار هم تلاش دو تیم برای تغییر نتیجه بی ثمر بود تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود.

گزارش نیمه نخست وقت اضافه

با شروع وقت اضافه نخست ایران می‌توانست روی یک ضربه ایستگاهی خطرناک ظاهر شود اما یک دقیقه بعد اشتباه جهانبخش در مقابل محوطه جریمه خودی باعث شد سانتری از سمت راست دروازه ایران ارسال شود که توپ پس از رد شدن از حقیقی و مدافعان مقابل دروازه خالی به یونس محمود رسید و او هم با یک ضربه سر گل دوم را برای عراق به ثمر رساند.

در دقیقه 103 ارسال خوب تیموریان از نقطه کرنر روی سر مرتضی پورعلی‌گنجی نشست و او با ضربه‌ای دقیق برای دومین بار توپ را وارد دروازه عراق کرد تا امیدها به اردوی تیم ملی برگردد و وزرشگاه کانبرا غرق در شادی شود.

گزارش نیمه دوم وقت‌های اضافه:

در نیمه دوم وقت‌های اضافه هردو تیم در تلاش بودند تا مانع از کشیده شدن کار به ضربات پنالتی شوند و فرصت‌های خوبی را هم بدست آوردند اما اضطراب ناشی از دقایق پایانی مانع از دقت لازم در زدن ضربات نهایی از سوی آنها شد. با این‌حال در دقیقه 113 تکل احسان حاج صفی روی بازیکن عراق منجر به اعلام یک ضربه پنالتی به سود عراق شد. این توپ را ضرغام اسماعیل به سمت دروازه ایران زد که به گل سوم عراقی‌ها تبدیل شد. با این‌حال این پایان کار نبود و در دقیقه 119 روی ارسال یک کرنر از سوی تیموریان ابتدا نکونام تلاش کرد گلزنی کند اما توپ او را از روی خط برگرداندند و در ادامه حسینی با یک شوت گلزنی کرد که داور نپذیرفت و برگشت این توپ را قوچان نژاد به گل تبدیل کرد و نتیجه بازی سه بر سه مساوی شد.

ترکیب ایران: علیرضا حقیقی، احسان حاج‌صفی، مهرداد پولادی (اخراج 43)، مرتضی پورعلی گنجی، سیدجلال حسینی، جواد نکونام، مسعود شجاعی (وحید امیری 45)، آندرانیک تیموریان، وریا غفوری، اشکان دژاگه (رضا قوچان نژاد 83) و سردار آزمون (علیرضا جهانبخش 62).

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها