jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۶۰۳۸۴   ۲۷ دی ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۰

بازیگری در سینما و تلویزیون آن‌قدر جذاب است که به آرزوی خیلی‌ها تبدیل شده است. البته هرکسی برای ورود به این دنیای رنگارنگ راهی را پیشنهاد می‌کند، اما موضوع اینجاست که خیلی‌ها دوست دارند یکشبه به همه خواسته‌هایشان برسند.

رویا تیموریان، بازیگر سریال‌های «شب دهم» و «شمس‌العماره» در این‌باره به باشگاه خبرنگاران گفته است: علاقه‌مندان بازیگری برای ورود سریع و مطرح شدن، هزینه‌های گزافی را صرف گذراندن دوره‌های بازیگری می‌کنند و این نگاه سطحی به بازیگری، مرگ آن را به دنبال دارد. او البته به موضوع دیگری هم اشاره کرده است: داشتن تحصیلات آکادمیک برای ورود به عرصه بازیگری لازم است، زیرا بازیگری نیز مانند رشته‌های دیگر در جهان جنبه علمی دارد. آکادمی جایی است که در آن فرد ضمن آشنایی با این حرفه، اندوخته‌های تئوری و عملی را با خود همراه می‌کند. تیموریان همچنین درباره علاقه مردم به حرفه بازیگری گفته است: به یقین 80 درصد مردم ایران به این حرفه علاقه‌مندند و برای ورود سریع و مطرح شدن هزینه‌های گزافی را صرف گذراندن دوره‌های مختلف بازیگری می‌کنند و در پایان برخی از آنها به دلیل ناموفق بودن دچار افسردگی می‌شوند.

اشاره تیموریان به انبوه بازیگران جوان و جویای نامی است که آنها را در آثار مختلف و عمدتا نازل می‌بینیم که نه در بازیگری درست هدایت شده‌اند و نه خود اثر واجد آن ویژگی‌هایی است که در ذهن‌ها بماند. در طول این سال‌ها بازیگران جوان بسیاری در آثار مختلف تصویری ظاهر شده‌اند که از میان تنها برخی توانسته‌اند در این رشته دوام بیاورند و کارشان را به‌عنوان بازیگر ادامه دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر