رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط نفتی اخیر باید برای رونق و آبادانی کشور از ابتکارات داخلی بهره ببریم گفت: نباید همیشه به فکر فروش نفت باشیم و باید ابتکار خوب داشته باشیم تا از منابع موجود بهترین استفاده انجام شود.
کد خبر: ۷۵۹۷۷۰
رییس مجلس: نباید همیشه به فکر فروش نفت باشیم

علی لاریجانی عصر چهارشنبه در آیین افتتاح فاز یک پل های جمهوری اسلامی در قم ابراز داشت: باید با توجه به شرایط کنونی کشور امکانات متنوع را به کار گیریم که حریف خیال نکند با حربه نفتی سایر امور کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه ابتکارات، سبب آبادانی و رونق در کشور می شود گفت: این همان روحیه سیاست های اقتصاد مقاومتی است و مجلس و دولت باید این فکر را دنبال کنند.

لاریجانی با اشاره به بیانات اخیر رهبری به مناسبت 19 دی در جمع مردم قم بیان داشت: تاکید رهبر معظم انقلاب هم راستایی در حل مسائل در کشور و کنار گذاشتن اختلافات است و امروز شرایط ما در منطقه و داخل کشور خصوصا مشکلات اقتصادی داخلی دلیلی می شود که هر عقل سلیمی را به سمتی رهنمون کنیم که شاهد همت ها برای ایجاد شرایط وفاق و همدلی برای کار و آبادانی کشور باشیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط فعلی مضیقه هایی در بودجه وجود دارد و مجموع منابع ما در کشور از نظر بودجه جاری و عمرانی محدود است و در عین حال فشار صحنه بین المللی از نظر قیمت نفت بر ما تاثیر گذاشته است اما باید از سرمایه نیروی انسانی خود استفاده بهتری کنیم.

لاریجانی، بهره گیری از اوراق مشارکت و استفاده از تهاتر را برای حل مشکلات شهرداری ها در مسائل عمرانی کشور مورد توجه قرار داد و افزود: شهرداری ها قطعا می توانند از فاینانس استفاده کنند و با پیگیری های انجام شده اجازه استفاده از فاینانس برای احداث راه آهن سریع السیر تهران - قم - اصفهان داده شده است و کار احداث آن بزودی انجام می شود.

وی گفت: نباید نگران بازگشت اوراق مشارکت و فاینانس باشیم و باید قبول داشته باشیم که از این شرایط دشوار عبور خواهیم کرد و در آینده بازپردخت ها صورت می گیرد و تکلیف ملی بر ما است که شرایط رونق و آبادانی کشور را ایجاد کنیم.

لاریجانی ابراز داشت: بانک ها نیز امکان خوبی برای سرمایه گذاری دارند و یکی از مسوولان بانک ها قبول کرده است بیمارستان فوق تخصصی یک هزار تختخوابی را در قم ایجاد کند و زمین این پروژه نیز در پردیسان تامین شده است.

وی بیان داشت: امور عمرانی در سطح شهر قم باعث می شود که مردم اقدامات انجام شده را لمس کرده و این کار باعث انگیزه بیشتر افرادی می شود که در آبادانی شهرها تلاش می کند.(ایرنا)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها