jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۵۷۵۹۸   ۱۹ دی ۱۳۹۳  |  ۱۵:۴۰

افتتاحیه بزرگترین فستیوال فوتبال آسیا زیر باران

شروع طوفانی میزبان جام ملت‌ها/ استرالیا 4 - کویت 1

جام جم ورزشی: تیم ملی فوتبال استرالیا در دیدار افتتاحیه شانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا کویت را گلباران کرد.

شروع طوفانی میزبان جام ملت‌ها/ استرالیا 4 - کویت 1

دیدار افتتاحیه جام ملت‌های آسیا با تقابل دو تیم استرالیا و کویت در ورزشگاه ملبورن آغاز شد که این بازی با نمایش زیبای میزبان در پایان با نتیجه چهار بر یک به سود استرالیا به پایان رسید.

در این بازی ابتدا آبی‌پوشان کویتی در دقیقه 8 با ضربه سر شیرجه‌ای عامرالفدهل که از کرنر ارسال شده بود با یک گل از رقیب خود پیش افتادند.

استرالیایی‌ها که در ورزشگاه خود با یک گل عقب افتاده بودند برای جبران نتیجه بازی هر لحظه فشار را بر دروازه تیم ملی کویت بیشتر کردند تا اینکه در دقیقه 32 با ضربه زیبای تیم کیهیل بازیکن با تجربه خود بازی را به تساوی کشیدند.

کویتی‌ها که در لاک دفاعی مطلق فرو رفته بودند نتوانستند از دروازه خود محافظت کنند و باز هم در دقیقه 44 گل دیگری دریافت کردند. لونگو با یک ضربه سر سانتر ارسالی از سمت چپ دفاع کویت را به گل تبدیل کرد.

گزارش نیمه دوم

فشار بر روی دروازه کویت در نیمه دوم همچنان از سوی زردپوشان استرالیا ادامه داشت. در دقیقه 56 کیهیل یک فرصت خوب را از روی خط شش قدم از دست داد تا ضربه او توسط دروازه بان کویت به کرنر برود.

در دقیقه 60 نیز کروز با یک ضربه زیبا تیر دروازه کویت را به لرزه درآورد.

این بازیکن شماره 10 استرالیا در دقیقه 65 موفق به کسب یک ضربه پنالتی شد تا جدیناک کاپیتان این تیم گل سوم استرالیا را به ثمر برساند.

ضربه زیبای متاوا بازیکن کویت در دقیقه 70 به سرانگشتان دروازه‌بان استرالیا برخورد کرد تا پس از اصابت به تیر دروازه به کرنر برود.

در دقیقه 75 نیز مجددا این تیم استرالیا بود که بر روی دروازه‌ کویت فشار آورد و برنز بازیکن تازه وارد با یک ضربه سر زیبا باز هم توپ را به تیرک دروازه زد. زردپوشان میزبان یک فرصت بسیار خوب دیگر را نیز از روی خط شش قدم از دست دادند.

استرالیا در دقیقه 2+90 با فشار از سمت چپ محوطه جریمه کویت با ضربه پای چپ تریسی به گل چهارم رسید.

حواشی

تماشاگران استرالیایی‌ از دقیقه 65 سرود پیروزی تیم‌شان را در ورزشگاه ملبورن سر دادند.

باران شدیدی در ورزشگاه می‌بارید. علاوه بر این درحالی که روز گذشته دمای هوا در ملبورن 35 درجه سانتی‌گراد بود در زمان دیدار این دو تیم سرمای شدید هوا که در تابستان کم‌نظیر است بارش باران را به برف ریز تبدیل کرده بود.

در لحظه‌ای از بازی مهاجم استرالیا در حال حمل توپ به سمت دروازه کویت بود که 2 کبوتر به زمین بازی آمدند و با برهم زدن تمرکز این بازیکن توپ به بیرون رفت. این درحالی بود که با بیرون رفتن توپ کبوتران نیز به پرواز درآمدند و از زمین بازی بیرون رفتند.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر