jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۷۵۶۹۹۱   ۱۷ دی ۱۳۹۳  |  ۰۹:۳۳

به معنای واقعی کلمه یک "تیم" هستیم

جهانبخش: پیام دایی به تیم روحیه‌ داد

جام جم ورزشی: بازیکن تیم ملی می گوید با تجربه ای که تیم ایران از جام جهانی با خود به آسیا آورده می تواند برای هر تیمی خطرناک باشد.

جهانبخش: پیام دایی به تیم روحیه‌ داد

به گزارش جام جم ورزشی ، علیرضا جهانبخش درباره آخرین شرایط تیم ملی پیش از دیدار برابر بحرین اظهار کرد: خوشبختانه وضعیت تیم خوب است. اینکه توانستیم زودتر به استرالیا بیاییم به ما کمک کرد تا بهتر بتوانیم با اختلاف ساعتی و شرایط آب و هوایی استرالیا کنار بیایم. در این 10 روزی هم که اینجا بوده ایم سخت تمرین کرده ایم تا به لحاظ بدنی آماده حضور در جام ملتهای آسیا شویم.

وی افزود: به لحاظ ذهنی هم تیم شرایط بسیار خوبی دارد. برد برابر عراق باعث شد به لحاظ روحی و ذهنی هم در وضعیت بهتری قرار بگیریم. اکنون بازیکنان به لحاظ بدنی و ذهنی در شرایط بسیار خوبی هستند.

مهاجم تیم ملی با اشاره به نامه حمایت آمیز علی دایی از بازیکنان تیم ملی در آستانه آغاز رقابتهای جام ملتهای آسیا گفت: واقعا نامه روحیه بخشی بود. آقای دایی با این کار خودش بار دیگر بزرگی اش را نشان داد. ایشان نیازی به تعریف ندارد. دایی افتخار فوتبال ایران و آسیاست و به شخصه این نامه انگیزه بسیار خوبی برای من شد. امیدوارم در این چند روز همه دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم دل مردم ایران را شاد کنیم

جهانبخش درباره وضعیت آب و هوایی و اختلاف ساعتی در استرالیا هم گفت: دو، سه روز اول سخت بود که با این شرایط خودمان را وفق بدهیم چون اختلاف ساعتی با ایران زیاد است اما خوشبختانه بازیکنان توانستند خیلی زود خودشان را با این شرایط تطبیق بدهند و در این آب و هوا هم مدتی تمرین و عادت کرده ایم. اینکه زود به استرالیا آمدیم یک نکته مثبت برای تیم ملی بود. شرایط خوبی داریم و امیدوارم که بتوانیم این شرایط را حفظ کنیم.

او درباره شرایط درون تیمی هم به سایت فدراسیون فوتبال گفت: مهمترین نکته در تیم این است که بازیکنان و کادر فنی به معنای واقعی کلمه یک تیم هستند. فرقی نمی کند چه بازیکنی بازی می کند و چه کسی روی نیمکت می نشیند. این همدلی و همبستگی در جام جهانی هم وجود داشت و توانستیم عملکرد بسیار خوبی از خودمان نشان بدهیم. الان هم همین شرایط وجود دارد. بازیکنان با هم همدل و متحد هستند. فکر می کنم این مهمترین مساله است. در درجه بعدی، مسائل فنی اهمیت دارد چون به اعتقاد من نکته مهمتر همین تیم بودن ماست. زمانی یک تیم می تواند نتیجه بگیرد که همه همدل و متحد باشند و خوشبختانه این مساله در تیم ما وجود دارد.

جهانبخش درباره تفاوت روند آماده سازی ایران با سایر تیمهای همگروه هم گفت: قاعدتا هر چه شرایط و بازیهای دوستانه بهتر و بیشتر باشد، بازدهی هم بالاتر می رود. با این حال در جام جهانی هم اوضاع و احوال امکانات در همین حد بود ولی خوشبختانه عملکرد خوبی داشتیم. ما برای جام ملتها به خوبی محک خوبی نخوردیم و تنها دو بازی دوستانه داشتیم ولی ما تجربه جام جهانی را با خودمان داریم. اکنون نیمی از بازیکنان این تجربه را دارند و می توانند تجربه خودشان را به بازیکنان دیگر انتقال بدهند. از طرف دیگر کادر فنی خیلی خوبی داریم که می دانند در این شرایط باید چه کار انجام بدهیم تا به بهترین سطح از آمادگی جسمی و ذهنی برسیم.

او درباره بازی اول ایران برابر بحرین هم گفت: اولین بازی در چنین تورتمنتهایی خیلی مهم است. ضمن اینکه هر سه حریف ما در مرحله گروهی خیلی پیشرفت کرده اند و شما می توانید بر اساس نتایجی که این تیمها در بازیهای اخیرشان داشته اند این پیشرفت را ببینید. با این حال همانطور که گفتم بازی اول خیلی مهم است چون در شروع تیمها از هم شناخت ندارند و هر تیمی خوب شروع کند نشان می دهد که آمده قدرتمند کار را پیش ببرد. به همین خاطر بازی خیلی مهمی برابر بحرین داریم و ان شاءالله که ما برنده بازی شویم. ما باید بازی به بازی پیش برویم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها