jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۵۵۸۱۶   ۱۴ دی ۱۳۹۳  |  ۱۳:۰۷

در آستانه جام ملت های آسیا رخ داد

پیروزی ایران مقابل عراق با تک گل سردار آزمون

جام جم ورزشی: تیم ملی ایران در دیداری تدارکاتی با یک گل عراق را شکست داد.

پیروزی ایران مقابل عراق با تک گل سردار آزمون

تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 10:30 امروز به وقت کشورمان در دیداری تدارکاتی در ورزشگاه وین شهر ولنگونگ استرالیا به مصاف تیم ملی عراق رفت که این دیدار در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود تیم ملی ایران با گل سردار آزمون به پایان رسید.

عراقی‌ها این دیدار را نسبت به تیم ملی هجومی‌تر آغاز کرده و در همان دقایق نخست چند بار روی دروازه بیرانوند خطرساز شدند که با هوشیاری مدافعان و گلر تیم ملی این حملات دفع شد.

در ادامه ایران توپ و میدان را در اختیار گرفت و در دقیقه 20 بهترین بخت بازی تا این دقیقه روی دروازه عراق ایجاد شد که پاس عالی سردار آزمون توسط وحید امیری به اوت رفت.

در ادامه بازی بیشتر در میانه میدان دنبال شد هرچند که ابتکار عمل در میدان در اختیار بازیکنان ایران بود اما عراق با دفاع هوشمندانه خود اجازه حمله را از مهاجمان ما گرفته تا کمتر شاهد حمله روی دروازه این این تیم باشیم.

در دقیقه 41 نیز وریا غفوری روی یک توپ برگشتی و از دو قدمی دروازه بهترین فرصت برای زدن گل برتری را از دست داد تا نیمه اول با تساوی به پایان برسد.

در نیمه اول این دیدار و با تدبیر کی‌روش بیشتر بازیکنان ذخیره برای تیم ملی به میدان رفتند.

در نیمه دوم نیز تیم ملی با همان ترکیب نیمه اول خود به میدان رفت. در این نیمه شاگردان کی‌روش کار را هجومی‌تر آغاز کردند و در همان 10 دقیقه نخست این نیمه نیز چندین بار از جناحین عراق را مورد تهدید قرار دادند تا اینکه سردار آزمون در دقیقه 56 روی تیزهوشی خود و با فرار از عمق دفاع حریف با دروازه‌بان عراق تک به تک شد و توپ را با نوک پا به قعر دروازه فرستاد تا تیم ملی مزد زحماتش را با این گل بگیرد.

در ادامه دیدار و در دقیقه 62 روی یک موقعیت مشکوک داور مسابقه برای عراق اعلام پنالتی کرد که این ضربه را یونس محمود، کاپیتان عراقی‌ها با ضربه‌ای چیپ از روی دروازه فروزان به اوت فرستاد.

در ادامه دیدار عراق توپ و میدان را در دست گرفته و چند فرصت خطرناک را ایجاد کرد.

در دقیقه 67 نیز بهترین فرصت عراقی‌ها نیز روی دروازه ایران ایجاد شد که با خوش‌شانسی شاگردان کی‌روش، توپ به تیرک دروازه ایران خورد و این خطر هم دفع شد.

یک دقیقه بعد روی اشتباه مدافع عراق، انصاری‌فرد می‌توانست یک گل دیگر برای ایران به ثمر برساند که این فرصت با بی‌دقتی کریم به اوت رفت.

در ادامه ترکیب تیم ملی با ورود قوچان‌‌نژاد و دژاگه و البته جهانبخش هجومی‌تر شد اما عراقی‌ها همچنان برای گل تساوی به آب و آتش می‌زدند که البته این فرصت‌ها نیز راه به جایی نبرد.

در دقایق پایانی هم ضربه وحید امیری با اختلاف کمی به بیرون رفت.

تیم ملی در این دیدار در آستانه جام ملت‌ها امیدوارکننده نشان داد تا به نوعی برای تیم‌های آسیایی خط و نشان کشیده باشد.

جونز کریس گریفیس استرالیایی قضاوت این دیدار را برعهده داشت. وی در این دیدار به سردار آزمون از ایران و احمد ابراهیم از عراق کارت زرد نشان داد.

ترکیب تیم ملی ایران:

علیرضا بیرانوند (60- محسن فروزان)، مرتضی پورعلی گنجی، امید ابراهیمی (82- جواد نکونام)، کریم انصاری‌فرد (78- اشکان دژاگه)، وریا غفوری (68- آندرانیک تیموریان)، وحید امیری، رامین رضائیان، سروش رفیعی (68- علیرضا جهانبخش)، سردار آزمون (74- رضا قوچان‌‌نژاد)، هاشم بیک زاده و مهرداد پولادی

سرمربی: کارلوس ‌کی‌روش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها