jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۷۵۵۰۴۵   ۱۲ دی ۱۳۹۳  |  ۱۳:۰۴

یک کارشناس سینما ضمن گفت و گو با ویژه برنامه «سینماعمار» اظهارداشت: هویت سینما فلسطین برگرفته از جشنواره عمار است.

هویت سینما فلسطین برگرفته از جشنواره عمار است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی رادیو گفتگو، سید امیر جاوید خطر گلخانه ای شدن جشنواره عمار را متذکر شد و افزود:گلخانه ای شدن بدین معناست که این جشنواره قشری شود؛ یعنی عده ای با ادبیاتی خاص مخاطب آثاری خاص قرار گیرند و با یکدیگر هم افزایی کنند؛ البته در پی آن اتفاقات خوبی می افتد و طیفی از مردم نیز جذب آثار می شوند ولی از یک زمان به بعد از وجه مردمی بودن دور می شویم؛ این در حالی است که رهبر معظم انقلاب فروده اند که حرف انقلاب را باید برای عموم مردم بزنیم.

وی بخشی از هویت سینما فلسطین را وام دار جشنواره عمار دانست و افزود: سینما فلسطین به واسطه عمار هویت پیدا کرده؛ البته نامی که بر سردر این سینما قرار دارد، اتفاقات فاخری را رقم می زد ولی به جرات می گویم، سینما فلسطین از جشنواره عمار کسب هویت کرده است.

جاوید یادآور شد:خوب است این هویت حفظ شود؛ در دیگر سینماها نیز اقشار مختلفی حضور می یابند که بایستی گفتمان انقلاب اسلامی به آنان نیز انتقال داده شود.

این کارشناس حوزه فیلم و سینما در بخشی دیگر از صحبت هایش بر فضای پرشور حاکم بر افتتاحیه این جشنواره اشاره کرد و افزود:برخی اتفاقات فضا را هیجان زده می کند ولی گاه این هیجانات به ساحت تفکر نمی رسد؛ همواره افتتاحیه و اختتامیه های پرشور و بی مانندی را در جشنواره عمار شاهد هستیم که متاسفانه به فضای کلی جشنواره تسری پیدا نمی کند.

جاوید ایراد اصلی این مسئله را به مخاطب نسبت داد و گفت:کسانی که با دست خالی حرف دل مردم را در جشنواره عمار می زنند، نیازمند دیده شدن هستند تا مردم را در کنار خود احساس کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جنجال یک عکس (+عکس)

جنجال یک عکس (+عکس)

رسیدن یک روزنامه به شش هزارمین شماره و تاب آوردن در برابر مشکلات که امروزه فراروی اهالی مطبوعات قرار دارد، پشتوانه‌ای از تلاش روزنامه‌نگارانی را طلب می‌کند که با شور عاشقانه‌ای نسبت به کار و بردباری در مقابل مشکلات اقتصادی و بیمناک از هیولای کرونا سعی داشته‌اند به روزنامه‌ جام‌ جم تنوع قابل‌قبولی ببخشند و خوانندگان‌شان را راضی و خشنود نگه دارند و من این توفیق را به کارکنان زحمتکش روزنامه جام‌جم دست‌مریزاد می‌گویم.

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر