jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۵۴۴۵۹   ۱۰ دی ۱۳۹۳  |  ۰۹:۱۷

رزمایش بزرگ و مشترک محمد رسول الله (ص) ارتش، صبح امروز چهارشنبه با حضور رییس جمهور و فرماندهان عالیرتبه نظامی با برگزاری رژه دریایی پس از ۶ روز در دریای عمان پایان یافت.

پایان رزمایش محمد رسول الله با حضور روحانی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از قرارگاه فرهنگی رسانه‌ای رزمایش، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بکارگیری بیش از 100 فروند شناور سطحی – هجومی ، راکت انداز تندرو ، شناورهای زیر سطحی انواع یگانهای پروازی و هوا ناو تعداد زیادی از شناورهای بومی در قالب نیروهای مردمی به منظور نمایش قدرت دریایی باآرایش تاکتیکی منظم و با انجام رژه باشکوه دریایی آمادگی رزمی و اقتدار دریایی خود را به نمایش گذاشتند.

شناورهای نیروی دریایی با طی هزاران مایل از مناطق مختلف و گستره دریای عمان و شمال اقیانوس هند با برنامه ریزی دقیق و هدایت فرماندهان جوان در این رژه باشکوه شرکت کردند.

هماهنگی و وحدت فرماندهی، تمرینات تاکتیکی و عملیاتی تاکتیکی مشترک، تبادل تجربیات بین افسران جوان و باتجربه ، استفاده از دستاوردهای بومی و داخلی صنایع دفاعی کشور، و ارزیابی توان عملیاتی آنها، ارزیابی عملکرد نیروهای شرکت کننده در رزمایش از سوی داوران عالی رتبه نظامی ، تقویت آمادگی های رزمی یگانهای ارتش در شرایط بحرانی و نبردهای نامتقارن و اعلام پیام های صلح ودوستی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به کشورهای منطقه برای ثبات پایداری و امنیت منطقه ای از جمله نتایج و دستاوردهای مهم این رزمایش بود.

رزمایش بزرگ و مشترک محمد رسول الله (ص) پس از یک هفته تلاش خستگی ناپذیر و هماهنگ نیروهای دریایی ، زمینی ، هوایی و پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تحقق اهداف مورد نظر و دستیابی به نتایج ارزشمند و دستاوردهای مهمی که برای ارتش و نیروهای مسلح کشورمان به همراه داشت به کار خود پایان داد.

رئیس جمهوری به منظور بازدید از چند پروژه عمرانی در دست اجرا صبح دیروز وارد چابهار شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر