jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۵۱۵۵۸ ۰۱ دی ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۰

مرد شیشه‌ای که به دلیل اختلاف‌های خانوادگی مرد جوان و خواهر باردارش را در یکی از محله‌های شیراز از پای در آورده بود، پس از یک ماه دستگیر شد.

اعتراف مرد شیشه‌ای به قتل مرد جوان و زن باردار

به گزارش جام‌جم، هفدهم آبان امسال مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و از کشته شدن خواهر و برادری در محله شیشه‌گری شیراز خبرداد.

ماموران با اطلاع از وقوع این دو جنایت به محل حادثه اعزام شده و پس از ورود به خانه با جسد زن بارداری مقابل در ورودی روبه‌رو شدند که آثار کبودی روی گردنش حکایت از خفه کردن او داشت. جسد مرد جوان هم در فاصله چند متری او قرار داشت که با ضربه‌های چاقو به قتل رسیده بود.

با گزارش وقوع این جنایت به بازپرس ویژه قتل دادسرا، اجساد قربانیان به پزشکی قانونی منتقل و با تشکیل پرونده قضایی تحقیقات پلیس برای رازگشایی از این دو جنایت آغاز شد. بررسی‌های پلیسی نشان داد پس از قتل، طلاهای زن جوان به سرقت رفته که این موضوع احتمال قتل با انگیزه سرقت را مطرح کرد. اما با توجه به سرقت نشدن وسایل با ارزش خانه، کارآگاهان احتمال دادند سرقت طلاها برای تغییر مسیر تحقیقات بوده است.

با گذشت یک ماه از این جنایت، ماموران سرنخ‌هایی به‌دست آوردند که نشان می‌داد، مرد جوان با یکی از بستگانش به نام میثم اختلاف داشته است. با کشف این سرنخ، میثم به‌عنوان تنها مظنون پرونده تحت تعقیب پلیس قرارگرفت و سرانجام روزهای پایانی هفته گذشته مخفیگاه وی شناسایی و کارآگاهان جنایی او را دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس در این باره به جام‌جم گفت: با انتقال متهم به پلیس آگاهی، او در بازجویی مقدماتی اظهارات متناقضی را بیان کرد، اما در ادامه تحقیقات به قتل خواهر و برادر شیرازی اعتراف کرد و درباره انگیزه‌اش گفت که من موادمخدر شیشه مصرف می‌کردم. مدتی پیش بر سر مسائل خانوادگی با مرد جوان اختلاف پیدا کرده و با هم درگیر شدیم. از آن موقع از او کینه به دل گرفتم و قصدانتقامگیری داشتم تا این که روز حادثه پس از مصرف شیشه به خانه او رفتم که با هم درگیر شدیم و با برداشتن یک آچار ضربه‌هایی به وی زدم که زخمی و بی هوش شد. بعد با چاقویی که همراه داشتم چند ضربه به وی زدم. در حال ترک کردن خانه بودم که خواهرش سر رسید. او قصد داشت از همسایه‌ها کمک بخواهد که او را خفه کرده و برای تغییر مسیر تحقیقات، طلاهایش را سرقت کردم.

سرهنگ سیروس حیدری افزود: با اعتراف متهم و صدور قرار قانونی برای وی، تحقیقات تکمیلی از وی ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر