از سوی یک موسسه آمریکایی انتخاب شد

تیم مذاکره کننده هسته ای ایران نامزد عنوان شخصیت سال 2014

اعضای تیم مذاکره کننده ایران و کشورهای 1+5 از سوی یک موسسه آمریکایی نامزد عنوان شخصیت سال 2014 شدند.
کد خبر: ۷۵۱۱۹۴
تیم مذاکره کننده هسته ای ایران نامزد عنوان شخصیت سال 2014

مذاکره کنندگان ایران و کشورهای 1+5 به سبب گفت و گو های فشرده برای رفع حساسیت ها نسبت به برنامه هسته ای ایران از سوی موسسه کنترل سلاح یا (Arms Control) نامزد عنوان شخصیت سال 2014 شدند.

این موسسه که مقر آن در واشنگتن است از سال 2007 تاکنون افراد و موسساتی را که در هدایت و اقدام برای حل مساله سلاح های هسته ای فعال بوده اند، نامزد عنوان شخصیت سال کرده است.

انتخاب شخصیت سال از سوی این موسسه از طریق رای گیری در سایت این موسسه انجام می شود و مخاطبان تا هفتم ژانویه برای انتخاب شخصیت سال فرصت دارند. نتیجه این رای گیری روز نهم ژانویه اعلام خواهد شد.

علاوه بر اعضای تیم های مذاکره کننده سیاسی و کارشناسی ایران و کشورهای 1+5 که صدر فهرست نامزهای این موسسه است، «احمد اوزومجو»، مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW) و «زیرگرید کاگ»، رییس هیات مشترک این سازمان و سازمان ملل که بر امحای سلاح های شیمیایی سوریه نظارت داشتند هم نامزد عنوان شخصیت سال هستند.

اعضای تیم بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی که بازرسی های فشرده ای از تاسیسات هسته ای ایران داشتند تا بر نحوه اجرای برنامه اقدام مشترک ژنو نظارت کنند

«الکساندر کمینت»، سفیر استرالیایی به سبب برنامه ریزی سومین کنفرانس بین المللی تاثیرات انسانی سلاح های هسته ای در هشتم و نهم دسامبر در وین که در آن 158 کشور در قالب هیات های دولتی گرد هم آمدند، سناتور «پاتریک لی» و سناتور «دایان فینس تین» آمریکایی، سازمان دیده بان حقوق بشر به سبب تحقیقات در مناطق بحرانی در زمینه نقض قوانین بین المللی در بکارگیری سلاح های شیمیایی، «پیت دکلرک»، سفیر هلند که کشورش هماهنگی و هدایت نشست جهانی امنیت هسته ای را در مارس سال 2014 به عهده داشت، پاپ فرانسیس به خاطر تجدید نظر در موضع کلیسای کاتولیک نسبت به مساله هسته ای، «سی.جی.چیورز» گزارش نیویورک تایمز به خاطر گزارش های تحقیقاتی و افشاگرانه خود نسبت به روش هایی که نیروهای امریکایی در خلع سلاح شیمیایی عراق به کار گرفته اند از دیگر نامزدهای شخصیت سال 2014 این موسسه آمریکایی هستند.(ایرنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۳
۰
۰
حالا مثلا این افتخاره ؟ مشكل حل نشده و كلی هم وا دادیم حالا میخوایم با اینا تابلو افتخار واسه خودمون بخریم ؟ حداقل قبلا یه غروری داشتیم....

نیازمندی ها