jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۵۰۷۶۰   ۲۸ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۹

رسانه های عربی از محاصره شدید تروریستهای تکفیری در عراق و تلاش گسترده آنها برای فرار به سمت سوریه خبر دادند.رسانه های غربی هم گزارش دادند سه سرکرده مهم داعش در حمله هوایی به مواضع آنها در عراق به هلاکت رسیده اند.

شکست سنگین تکفیریها در عراق و فرار به سوریه

شبکه های الجزیره و العربیه از محاصره تروریستهای تکفیری در مناطق نزدیک شهر سنجار خبر دادند، شهری که اکثریت جمعیت آن را اقلیت ایزیدی تشکیل می دادند.

تروریستهای تکفیری داعش از چندین ماه پیش، شهر سنجار را هدف حملات وحشیانه خود قرار داده و مرتکب جنایات هولناکی در این شهر شده بودند.

العربیه که هرگز از واژه تروریست تکفیری برای داعشی ها استفاده نمی کند و آنها را با عنوان افراطی مورد خطاب قرار می دهد، اعلام کرد 15 نفر از افراطیون خود را تسلیم نیروهای پیشمرگه کردند.

این شبکه از تلاش تروریستهای تکفیری برای فرار به سمت سوریه پس از محاصره شدن از سوی پیشمرگه ها خبر داد.

خبر دیگر اینکه حملات تروریستای داعش به سد موصل برای سیطره بر آن همچنان ادامه دارد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر