اختصاصی جام جم آنلاین

برادر رهبر کره شمالی به قتل رسید

پایان 3 سال عزاداری برای رهبر سابق کره‌شمالی!

کره شمالی پس از سه سال به عزاداری برای «کیم جونگ ایل»، رهبر سابق این کشور خاتمه داد و راه را برای پسرش «کیم جونگ اون» برای تاثیرگذاری بیشتر در کشور تحت رهبری‌اش هموار کرد.
کد خبر: ۷۵۰۵۸۲
پایان 3 سال عزاداری برای رهبر سابق کره‌شمالی!

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، سومین سالگرد مرگ کیم جونگ ایل با دمیدن در شیپورهای سراسر کشور گرامی داشته شد. قطارها، کشتی‌ها و خودروها نیز با به صدا درآوردن بوق و سوت‌های خود در این مراسم گرامیداشت شرکت کردند و پس از آن مردم سراسر کره شمالی برای سه دقیقه در حالی که به سمت آرامگاه دو رهبر پیشین تعظیم کرده بودند، سکوت کردند.

با برگزاری این مراسم، کره شمالی پس از سه سال به عزاداری برای رهبر فقید خود پایان داد و راه را برای پسرش به عنوان رهبر جدید باز کرد.

سالگرد مرگ کیم جونگ ایل تعطیلی عمومی نیست اما فعالیت‌ها معمولا به این دلیل که مردم می‌خواهند در مراسم ادای احترام به او شرکت کنند، بسیار کم می‌شود و مردم در هیچ فعالیت تفریحی شرکت نمی‌کنند.

با گذراندن دوران عزاداری کیم جونگ ایل، کیم جوان احتمالا سیاست‌های جدیدی را برای پیشبرد و اهداف و اولویت‌های خود ایجاد می‌کند. کیم جونگ اون از زمان مرگ پدرش قصد خود را برای پایه‌ریزی اقتصاد جدید و بهبود سطح زندگی مردم اعلام کرده اما او همچنین تمرکز زیادی بر تقویت ارتش و گسترش توانایی سلاح های اتمی کشور دارد. (ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها