jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۵۰۴۳۲   ۲۶ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۸:۲۷

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از اتحادیه اروپا خواست، نام حماس را بار دیگر در لیست سازمان های تروریستی درج کند.

واکنش نتانیاهو به حذف حماس از سازمان های تروریستی

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، در پی حذف نام جنبش حماس از لیست سازمان های تروریستیِ توسط یکی از نهادهای قضایی اروپا، دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، با انتشار بیانیه ای منفعلانه، اعلام کرد: ما توضیحات اتحادیه اروپا درباره حذف نام حماس از فهرست سازمان های تروریستی و (مسالۀ فنی دانستن این اقدام) را نمی پذیریم و انتظار داریم که نام حماس، فوری در فهرست سازمان های تروریستی درج شود.

دادگاه اروپا، امروز، چهارشنبه26 آذر ماه، با صدور بیانیه ای اعلام کرد که درج نام جنبش حماس در لیست سازمان های تروریستی که در سال 2001 صورت گرفته است، بر پایه اسناد حقوقی و قانونی نبوده و تنها مستند به اطلاعات مطبوعاتی و اینترنتی بوده است.

"فوزی برهوم" سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با استقبال از این اقدام اروپا، آن را گامی مثبت و به مثابه یک پیروزی برای فلسطین و حقوق مردم این سرزمین دانست و تصویب قطعنامه های بین المللی برای برچیدن ظلم از ملت فلسطین را خواستار شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر