jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۴۹۹۲۰   ۲۵ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۵:۱۵

جام جم ورزشی: کنفدراسیون فوتبال آسیا با ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان حادثه گروگانگیری اخیر در استرالیا، در خصوص امنیت این کشور در مدت زمان برگزاری جام ملت‌های آسیا ابراز نگرانی کرده است.

ابراز نگرانی AFC‌ از امنیت استرالیا برای برگزاری جام ملت‌های آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا‌ (AFC) با انتشار بیانیه‌ای مراتب تأسف عمیق خود را بابت حادثه گروگانگیری اخیر در استرالیا ابراز داشت و ضمن ابزار همدردی با خانواده‌های قربانیان این حادثه، بر برقراری امنیت در این کشور در زمان برگزاری جام ملت‌های آسیای 2015 تأکید کرد.

حادثه اخیر در شهر سیدنی، یکی از شهر‌های میزبان جام ملت‌های آسیا در سال 2015 که طی آن 17 نفر گروگان گرفته شدند و سه تن از آنها هم جان خود را از دست دادند، نگرانی‌هایی را در خصوص احتمال تکرار حوادثی مشابه در ماه ژانویه که جام ملت‌های آسیا در استرالیا برگزار می‌شود به وجود آورده است. به همین سبب AFC‌ از کمیته برگزاری جام ملت‌های آسیا خواسته است که تمام تلاش خود را جهت تأمین امنیت این رقابت‌ها انجام دهد.

در همین خصوص داتو الکس سوسای، دبیرکل AFC اظهار داشت: هزاران رسانه و هواداران به علاوه اعضای 16 تیم حاضر در رقابت‌ها، قرار است به استرالیا سفر کنند تا در جام ملت‌های آسیا شرکت داشته باشند و از این رو تأمین امنیت آنها در بالاترین اولویت قرار دارد. ما از کمیته برگزاری رقابت‌ها خواسته‌ایم که تمهیدات مضاعفی برای افزایش امنیت هتل‌های AFC و تیم‌ها در نظر بگیرد و از پلیس برای ایجاد امنیت در خلال برگزاری تمام فعالیت‌های رسمی مرتبط با این تورنمنت از جمله تمرینات تیم‌ها و بازی‌‌ها کمک گرفته شود. AFC شک ندارد که کمیته برگزاری جام ملت‌های آسیا 2015 در کنار دولت استرالیا به تقاضای کنفدراسیون فوتبال آسیا جامه عمل خواهند پوشاند.

سوسای در ادامه در خصوص روند آماده سازی استرالیا برای میزبانی از جام ملت‌های آسیا افزود: استرالیا در گذشته با موفقیت توانسته است رویدادهای ورزشی بسیاری را میزبانی کند اما با این حال نباید از ضرورت‌های جدیدی که برای میزبانی از جام ملت‌های آسیا وجود دارد به آسانی گذشت. من مایلم به تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها، همچنین به هواداران و رسانه‌ها اطمینان خاطر دهم کمیته برگزاری جام ملت‌های آسیای 2015 از هیچ تلاشی برای ایجاد بالاترین سطح ممکن از امنیت در مدت برگزاری رقابت‌ها دریغ نخواهد کرد تا همه از بهترین دوره تاریخ جام ملت‌های آسیا لذت ببرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها