jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۴۹۷۲۹   ۲۵ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست درباره گرم‌شدن کره‌زمین در برخی از نقاط ایران بیان کرد: در مناطق مختلف ایران بین یک تا 1.5 درجه گرم شدن زمین را تجربه کرده‌ایم.

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری و معرفی پژوهشگران برتر سازمان حفاظت محیط‌زیست خاطرنشان کرد: تلاش محققان جهانی براین است که دمای زمین تا دو درجه افزایش نیابد، زیرا درغیر این صورت زمین و اکوسیستم‌ها دچار تغییرات جبران ناپذیری خواهد شد.وی با اشاره به افزایش 85 صدم سانتیگراد دمای کره زمین ابراز کرد: ما فقط دو دهه برای مهار این روند زمان داریم و در‌صورتی که بدرستی عمل نکنیم، کره زمین و اکوسیستم‌های ما دچار تغییرات جبران‌ناپذیری خواهد شد.

ابتکار افزود: برای این‌که محققان جهانی به این نتیجه برسند که زمین در حال گرم شدن است حدود 3000 پژوهشگر در رشته‌های محیط‌زیست، هواشناسی، زمین‌شناسی، اقلیم و دیگر رشته‌های مرتبط، ابتدا به جمع‌آوری داده‌ها با نمونه‌گیری از عمق یخ‌های قطبی، دریاها و لایه‌های زمین پرداختند.

به گفته ابتکار، بعد از جمع‌آوری این داده‌ها، آنها آنالیز و تجزیه و تحلیل شد تا به اطلاعات تبدیل شود و براساس داده‌ها، فرضیه و تئوری گرم شدن زمین به علت دستکاری انسان شکل گرفت، البته این نتایج تحقیقات با 95درصد اطمینان اعلام شده‌ بود، چون پژوهشگران آموزش‌پذیر هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر