jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۴۹۳۲۸   ۲۴ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

فرانسیس فوکویاما، استاد روابط بین‌الملل دانشگاه استنفورد آمریکا در نشستی ضمن انتقاد از سیاست واشنگتن گفت: این تفکر آمریکا اشتباه است که فکر می‌کند کشورهای خاورمیانه بدون کمک آمریکا نمی‌توانند با یکدیگر کار کنند.

به گزارش فارس، فوکویاما در جلسه‌ای درباره راهبرد غرب که در دبی برگزار شد، افزود: آمریکا با این تفکر، به دنبال مداخله در ناآرامی‌های کشورهای خاورمیانه است، بدون آن‌که به نهادهای داخلی این کشورها اجازه تبلور دهد. وی گفت: آمریکا باید این مساله را بفهمد که قبل از معرفی دموکراسی و حاکمیت قانون به منظور محدود کردن قدرت در کشورهای خارجی، باید درون کشورهای ضعیف، قدرت به وجود آورد. اوباما به طور محکم استدلال می‌آورد که هیچ کشوری دراین منطقه در صورتی که آمریکا نقش پررنگی ایفا نکند، نمی‌تواند اقداماتی را در جهت ساخت یک کشور و ایجاد یک واحد سیاسی منسجم که بتواند در انحصار یک قدرت مشروع باشد، صورت دهد. وی‌ادامه داد که دولت آمریکا و رسانه‌ها بیش از اندازه تکفیری‌های داعش را بزرگ جلوه می‌دهند و درباره آن غلو می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیایید یک کاری بکنیم

بیایید یک کاری بکنیم

هر عکسی یک نقطه طلایی دارد، یعنی یک جایی در عکس، کانون عکس است و مشت محکم می‌کوبد وسط قرنیه‌هایت، وسط قلبت. عکسی را حامد به واتس‌اپ می‌فرستد.

بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر