jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۴۹۲۱۵   ۲۳ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۹:۳۲

اربعین 20 میلیونی امسال آنقدر صدایش بلند بود که رسانه های غربی و عربی نتوانستند خیل عظیم عاشقان سید و سالار شهیدان را نادیده و پاسخ به ندای پیچیده در گوش اعصار «هل من ناصر ینصرنی» را ناشنیده بگیرند.

شگفتی اربعین از لنز دوربین های غربی

حضور شیعیان در عراق، اربعین امسال را به بزرگترین تجمع بشری تبدیل کرد و رسانه‌های خارجی را وا داشت تا از آن به عنوان "نمایش قدرت شیعیان" در عراق و خاورمیانه‌ای یاد کنند که درگیر طاعون تکفیری‌ها و سلفی‌ها شده است.

دورنمایی از عظمت حماسه عاشوراییان از دریچه نگاه آسوشیتدپرس

صدها رسانه عربی و غربی از بزرگترین گردهمایی معنوی قرن در اربعین حسینی گزارش دادند و این تجمع را کمپین بزرگ، عرض اندام و چالش طلبی تمام قد مردمی عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) در برابر تروریسم تکفیری دانستند.

بارگاه امام حسین و طواف عاشقان حضرتش از getty images

گردهمایی اربعین فریاد بلند عاشورا و ندای آزادگی در برابر تحجر و تکفیر بود؛ فریاد و حضوری که جهان به شنیدن و تماشایش ایستاد تا حتی پژواک فرهنگ ساز آن در رسانه های معروف به سازش و تسلیم نیز منعکس شود.

تصویری از مشتاقان اباعبدالله الحسین (ع) و گنبد و بارگاه سید و سالار شهیدان از خبرگزاری آسوشیتدپرس

اکثر این رسانه ها گزارش دادند که زائران اباعبدالله الحسین (ع) مسافتی به طول 110 کیلومتر را طی کردند و برخی از زائران 12 روز پیاده روی کرده اند تا به این گردهمایی بزرگ دینی برسند.

بین الحرمین از نگاه رویترز

تصویری دیگر از بین الحرمین کاری از عکاس آسوشیتدپرس

عزاداران حسینی در قاب رویترز

(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر