jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۴۸۸۲۳   ۲۲ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۹:۲۳

شبکه خبری آمریکایی سی.ان.ان در گزارشی تصریح کرد: ایران بیشترین شمار کاربران اینترنت را در میان کشورهای منطقه خاورمیانه دارد.

سی.ان.ان: ایران رکورددار کاربر اینترنت در خاورمیانه است

به گزارش واحد مرکزی خبر و به نقل از شبکه سی.ان.ان، جان دیفتریوس، تهیه‌کننده سری برنامه‌های بازار خاورمیانه برای شبکه گفت: با آن‌که متوسط درآمد مردم منطقه خاورمیانه در زمره بالاترین درآمدهای جهانی قرار دارد، ضریب نفوذ اینترنت در این منطقه نسبتا پایین است؛ البته این روند در حال تغییر است. در کل جهان حدود سه میلیارد کاربر اینترنت وجود دارد که 3.7 درصد آنها معادل 112 میلیون نفر درخاورمیانه هستند.

این گزارش افزود: از مجموع این 112 میلیون کاربر اینترنت در خاورمیانه، ایران با 45 میلیون کاربر اینترنتی درصدر کشورهای منطقه قرار دارد. در مصر 43 میلیون کاربر اینترنت وجود دارد که دومین کشور از این نظر در منطقه است.

سی.ان.ان تصریح کرد: تعداد کاربران اینترنت در مغرب (مراکش) 18میلیون و 500 هزار نفر و در عربستان سعودی 16 میلیون و 500 هزار نفر است. در امارات عربی متحده بیش از هشت میلیون کاربر اینترنت وجود دارد که معادل 88 درصد جمعیت کل امارات عربی متحده است.

به گفته مایکل دل، مدیرعامل شرکت رایانه‌ای دل، در منطقه خاورمیانه علاقه بسیار زیادی به فناوری‌های نوین وجود دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر