jamejamonline
ورزشی رزمی کد خبر: ۷۴۸۰۲۹   ۱۹ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۳:۴۶

سایت فدراسیون جهانی تکواندو در گزارشی نوشت

"سونامی 18 ساله" تکواندوی ایران!

جام جم ورزشی: سایت فدراسیون ‌جهانی ‌تکواندو در گزارشی که بعد از مسابقات گرندپری و جام جهانی در مکزیک برگزار شد به تمجید از فرزان عاشورزاده پرداخت و او را "سونامی" تکواندوی ایران و جهان لقب داد.

"سونامی 18 ساله" تکواندوی ایران!

سایت فدراسیون جهانی تکواندو بعد از برگزاری مسابقات مرحله نهایی گرندپری و جام جهانی در مکزیک گزارشی از این رقابتها نوشت و خبرنگار آن گفت و گویی با فرزان عاشورزاده،‌ تکواندوکار 58- کیلوگرم ایران داشت.

در این گزارش به عملکرد عاشورزاده پرداخته که توانست ستاره کره ای را، در حالی که 49 ثانیه از وقت مسابقه باقی مانده بود، 12 تایی کند.

در ادامه این گزارش آمده است:

" او به دلیل حملات همه جانبه که مثل موجی بزرگ حریفش را در بر می گیرد همه حریفان را شکست داد. این ورزشکار 18 ساله ایرانی لقب "سونامی" گرفته است. این نوجوان بلندقد و مودب که از اعتماد به نفس بسیار بالایی برخوردار است و در اکثر مسابقات در سال اخیر، رقبایش را 12 تایی کرده؛ امیدوار است در قدم بعدی صاحب مدال طلای المپیک شود.

فرزان عاشورزاده در مصاحبه ای که با خبرنگار فدراسیون جهانی داشت، دلیل موفقیتش را مبارزات ذهنی و حفظ آرامش در شیاپجانگ عنوان کرد.

ایران که با گرد هم آوردن 16000 ورزشکار از 127 تیم از تمامی کشورها در برگزاری لیگ های متنوع پیشی گرفته است، تبدیل به کارخانه قهرمان سازی شده که "سونامی" آخرین تولیدی مهندسی شده این کارخانه است.

این ورزشکار مازندرانی، تکواندو را که در خون مردم این خطه از ایران جاریست، از سن 6 سالگی شروع کرد و در سن 12 سالگی به تیم ملی نوجوانان راه پیدا کرد.

او تصمیم دارد در رشته تربیت بدنی ادامه تحصیل دهد. او غیر از تکواندو در اوقات فراغتش شنا می کند که با لقبی که گرفته است؛ همخوانی دارد.

سید محمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو در همین رابطه گفته است:" اگر فرزان به کارش ادامه دهد، می تواند به رویایش که کسب بیشترین مدال تاریخ تکواندوست تحقق بخشد. کسب طلای المپیک تنها شروع کار او است."(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها