جام جم ورزشی: هفته هفدهم لیگ برتر روز پنجشنبه با انجام ۵ دیدار به پایان می‌رسد و در این روز استقلال میهمان استقلال اهواز است و پرسپولیس در تهران میزبان فولاد خوزستان خواهد بود.
کد خبر: ۷۴۷۸۹۷
جدال سرخابی ها با اهوازی ها برای خواب زمستانی

به گزارش جام جم ورزشی ، 5 دیدار پایانی هفته هفدهم لیگ برتر روز پنجشنبه برگزار می‌شود و بعد از آن مسابقات لیگ برتر به خواب زمستانی فرو خواهد رفت و 50 روز مسابقات تعطیل می‌شود.

در این روز استقلال و پرسپولیس مقابل آبی‌ها و قرمز‌های خوزستان قرار می‌گیرند.

نگاهی به این 5 بازی می‌اندازیم؛

پرسپولیس- فولاد

این بازی به حکم انضباطی بدون تماشاگر برگزار خواهد شد. دو تیم قرمزپوش لیگ در ورزشگاه خالی آزادی بازی می‌کنند. قرمزپوشان اهوازی برای ماندن در کورس قهرمانی به سه امتیاز بازی نیاز دارند و سرخپوشان تهرانی برای اینکه از رده هشتم جدا شوند و دل هواداران‌شان را اندکی به دست بیاورند باید پیروز شوند تا قبل از تعطیلات حداقل به یک برد خانگی برسند.

پرسپولیس 6 برد و 6 باخت دارد. سرخپوشان تهرانی اگر هفتمین باخت را تجربه کنند ممکن است تا رده دهم سقوط کند اما در صورت برد امکان دارد ششم شوند.

پدیده - نفت مسجد سلیمان

مدیرعامل نفت مسجد سلیمان صراحتا اعلام کرد گرفتن یک امتیاز از پدیده می‌تواند برای آنها نتیجه‌ای خوب باشد. تیم پانزدهم جدول می‌داند اگر یک امتیاز بگیرد حداقل به ته جدول سقوط نمی‌کند اما بعید است شاگردان مرزبان به تساوی قانع باشند آنها روز شنبه در یک ماراتن دیدنی مقابل نفت تهران 120 دقیقه بازی کردند و در ضربات پنالتی حذف شدند بنابراین شاید خستگی زیاد بازیکنان پدیده نفتی‌ها را به هدف‌شان برساند.

راه آهن - نفت تهران

نفت نمی‌خواهد صدرنشینی را در تهران از دست بدهد و با تمام توان مقابل راه آهن بازی خواهد کرد.اگرچه نفتی‌ها خسته از نبرد 120 دقیقه‌ای با پدیده هستند اما حضور در فینال جام حذفی از نظر انگیزشی آنها را در شرایط مطلوب قرار داده است. حریف نفتی‌ها هم تیم رده چهاردهمی جدول است. تیمی که با 24 گل خورده ضعیف‌ترین خط دفاع را دارد بنابراین راه آهن نمی‌تواند حریف سرسختی مقابل نفت باشد. نبرد استیلی و منصوریان نوعی دیدار مربیان استقلالی و پرسپولیسی هم محسوب می‌شود و شاید این مرتبه استیلی بتواند انتقام شکست پرسپولیس را از منصوریان بگیرد و شاید هم منصوریان دومین پرسپولیسی را شکست بدهد.

تراکتورسازی- ذوب آهن

تراکتورسازی که چند هفته ‌ای است خوب نتیجه نگرفته باید در این بازی خانگی پیروز شود تا همچنان در کورس قهرمانی بمانند. سرخپوشان تبریزی این مرتبه حریف سرسختی چون ذوب آهن را پیش رو دارند تیمی که استقلال و پرسپولیس را شکست داده و به فینال جام حذفی رسیده است. یحیی گل‌محمدی می‌خواهد سومین پیروزی بزرگش را هم مقابل تراکتورسازی به دست بیاورد. گل‌محمدی توانسته تیم دلخواهش را در ذوب آهن بسازد تیمی که در یک قدمی قهرمانی قرار گرفته است. ذوبی‌ها هم مثل تراکتورسازی انگیزه زیادی برای این مسابقه دارند. این بازی تقابل انگیزه‌ها و نبرد تاکتیکی مربیان جوان و موفق فوتبال ایران است یک طرف رسول خطیبی و یک طرف هم یحیی گل‌محمدی. مربیان جوان و با شهامتی که نسل جدیدی را در فوتبال ایران پرورش می‌دهند.

استقلال خوزستان- استقلال

نبرد آبی‌پوشان تهرانی و تبریزی هم آخرین دیدار لیگ قبل از تعطیلات است. استقلالی‌ها در شهر آبی‌ها غریبه نخواهند بود. اهواز مشهور به شهر استقلالی‌هاست با این حال حضور در شهر آبی‌ها معنایش این نیست که آنها دیدار آسانی پیش رو دارند. استقلال اگر می‌خواهد از جمع 5 تیم بالای جدول جدا نشود باید شاگردان ویسی را شکست بدهد و از همنام اهوازی خود سه امتیاز بگیرد. استقلال البته در این بازی چند ملی‌پوش دلخور دارد. خسرو حیدری، هاشم بیک‌زاده از رفتارها و انتقادهای امیر قلعه‌نویی گلایه کردند و آندرانیک تیموریان هم که کلا ساز جدایی سر داده است. استقلال هفته گذشته مقابل راه آهن پیروز شد تا از بحران خارج شود اما اگر آنها بازهم امتیاز از دست بدهند ممکن است شرایط برای‌شان سخت شود. عبدالله ویسی انگار راز امتیاز گرفتن از قلعه‌نویی را خوب می‌داند و تیم‌هایش همیشه برای تیم‌های قلعه‌نویی دردسر ساز بوده‌اند.

برنامه هفته هفدهم لیگ برتر:

سایپا – پیکان (ورزشگاه انقلاب کرج) ساعت 15

سپاهان – گسترش فولاد (ورزشگاه فولاد شهر اصفهان) ساعت 15

صبای قم – ملوان انزلی (ورزشگاه یادگار امام قم) ساعت 15

پنجشنبه 20 آذر 1393

پرسپولیس – فولاد خوزستان (ورزشگاه آزادی) ساعت 14و 15 دقیقه

استقلال خوزستان – استقلال تهران (ورزشگاه غدیر اهواز) ساعت 16:20

تراکتورسازی – ذوب آهن (ورزشگاه یادگار امام تبریز) ساعت 15

راه آهن – نفت تهران (ورزشگاه تختی تهران) ساعت 15

پدیده مشهد – نفت مسجد سلیمان (ورزشگاه ثامن مشهد) ساعت 15

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها