جام جم ورزشی: نام ملی پوش ایران در بین ستاره های های احتمالی المپیک ریو 2016 دیده می شود.
کد خبر: ۷۴۷۶۰۷
جهانبخش:ستاره تیمم هستم اما نایمخن به من وابسته نیست

نایمخن در غیاب علیرضا جهانبخش 6 بر دو آکیلس را شکست داد تا کماکان در صدر بماند. محرومیت علیرضا هم کم شد تا حالا همه‌ چیز بر وفق مراد ستاره ایرانی باشد. گفت و گوی روزنامه خبرورزشی با جهانبخش را در ادامه می خوانید:

از برد پرگل مقابل آکیلس شروع کن.
بازی بسیار خوبی انجام دادیم و موفق شدیم در دربی کوچک رقیب را با حساب 6 بر دو شکست دهیم و کماکان در صدر بمانیم.

اما انگار در دقایق اول مقابل آکیلس به مشکل خورده بودید؟
بله، قبول دارم ما در 10 دقیقه اول مقابل آکیلس به مشکل خورده بودیم اما با 3 گل پشت سر هم و متوالی مشکل حل شد.

فکر می‌کردی در غیاب تو تیم‌تان به چنین پیروزی پرگلی برسد؟
تیم ما واقعاً تیم خوبی است که مدت‌ها در صدر نشسته، من به نوبه خودم توانستم تأثیرگذار باشم اما بازیکنان ما در غیاب من نشان دادند نایمخن یک تیم به معنای واقعی است.

تیم واقعی به ستاره متکی نیست!
بله، حتماً همین‌طور است مثلاً بازیکنی که جای من بازی کرد، دو گل باارزش برای تیم‌مان به ثمر رساند.

شما بردید و رقیب اصلی‌تان هم مساوی کرد.
ما در وهله اول به بردهای خودمان فکر می‌کنیم و تمرکزمان روی کار خودمان است اما از مساوی رودا واقعاً خوشحال شدم چون فاصله امتیازی ما را از یک به سه امتیاز رساند.

فکر می‌کنی در خانه روداکرکراد قادر به شکست این تیم که رقیب اصلی‌تان محسوب می‌شود، هستید؟
رودا تیم خوبی است. آنها اسکلت اصلی‌شان را حفظ کردند اما ما هم عالی هستیم.

در ورزشگاه اختصاصی رودا روز سختی دارید؟
نه، هواداران رودا نمی‌توانند شرایط را برای ما سخت کنند چون ما از آمادگی روانی بسیار خوبی برخورداریم. این بازی، بازی سرنوشت ماست و می‌توانیم با پیروزی صعودمان را مسجل کنیم.

هر بار با تو صحبت می‌کنیم، ناخودآگاه بحث احتمال انتقالت هم وسط می‌آید!
فعلاً در این مورد باید سکوت کنم چون شرایط خوبی در نایمخن دارم و از الان نمی‌توانم در مورد چیزی که اتفاق نیفتاده، حرف بزنم.

یعنی قرار است اتفاقی بیفتد؟!
نه، البته الان شرایط من نسبت به تابستان فرق می‌کند ولی فعلاً به صورت رسمی پیشنهادی نیامده و حرفی در میان نیست.

محرومیت سه جلسه‌ای‌ات بعد از بازی با تل‌استار هم خیلی سر و صدا به پا کرد!
من بعد از جریانات بازی با تل‌استار با هیچ رسانه‌ای صحبت نکردم چون می‌خواستم ماجرا به پایان برسد و حقانیتم اثبات شود و بعد حرف بزنم.

پس حالا حرف می‌زنی؟
در بازی با تل‌استار با بازیکن این تیم تنه به تنه شدیم. در آن صحنه پشت به حریف بودم و در یک لحظه که تمرکزم از بین رفته بود و پشتم به حریف بود، پای چپم ناخودآگاه به پشت بازیکن حریف برخورد کرد. کمک‌داور در این صحنه نزدیک بود و چون صحنه را دید و متوجه برخورد طبیعی من شد، پرچم نزد اما داور که دور از صحنه بود، در اثر داد و بیداد بعضی از بازیکنان تل‌استار که جنگ روانی راه انداختند، تحت‌تأثیر قرار گرفت و مرا اخراج کرد ولی با این وجود خوشحالم که آن بازی حساس را یک بر صفر بردیم و سه امتیاز را گرفتیم. خوشبختانه دو جلسه محرومیت من هم بعد از شهادت خود بازیکن حریف در کمیته انضباطی کسر شد تا حق به حقدار برسد.

بازتاب رسانه‌ای این محرومیت در هلند چطور بود؟
خوشبختانه بازتاب رسانه‌ای بدی برای من نداشت.

به سراغ تیم ملی برویم. اردوی آفریقا را چطور می‌بینی؟
همه دیدند که قبل از جام‌جهانی اردوی آفریقا چه تأثیری بر روی تیم ما گذاشت. مطمئناً برای جام ملت‌ها هم کروش اهداف خاصی دارد و این اردو خیلی می‌تواند مفید باشد.

در اردوی قبلی دوندگی بازیکنان از 7 کیلومتر به بالای 10 کیلومتر رسید.
کروش یک حرفه‌ای است و همیشه حربه‌هایی برای پیروزی در آستین دارد.

بازی تدارکاتی با عراق را چطور می‌بینی؟
به نظر من بهتر است که این بازی را حساس نکنیم. عراق مثل قطر، امارات و بحرین است و چون آخرین دیدار تدارکاتی ما قبل از جام ملت‌ها محسوب می‌شود، بسیار برای ما حائز اهمیت است اما باید به آن فوتبالی نگاه کنیم.

خودت را بازیکن ثابت تیم ملی می‌دانی؟
هیچ بازیکنی نمی‌تواند خودش را فیکس بداند. من هم هر وقت شانس بازی در تیم ملی را پیدا کنم، قطعاً با تمام وجود بازی خواهم کرد.

و بالاخره خواب قهرمانی در جام ملت‌ها را دیده‌ای؟
من معتقدم اگر پله به پله پیش برویم، می‌توانیم در بیداری هم به این موفقیت برسیم. قهرمانی در جام ملت‌ها سخت اما دست‌یافتنی است.

ستاره‌های المپیک ریو 2016 معرفی شدند
الماس نتراشیده ایرانی در کنار پوگبا، واران، ایکاردی، دراکسلر و...
سایت voetbalzone در گزارشی ویژه به بررسی شرایط 50 بازیکن جوان و زیر 21 سال حاضر در لیگ‌های معتبر اروپایی پرداخت که از این جمع، نام علیرضا جهانبخش ملی‌پوش ایرانی نایمخن هلند نیز در این لیست دیده می‌شود. نویسنده این سایت در تشریح وضعیت ملی‌پوش ایرانی نوشت: «جهانبخش از آن دست جوانان مستعدی است که در تیم نایمخن فراتر از انتظار ظاهر شده و بعد از حضور در اولین جام‌جهانی‌ خود در سن 20 سالگی، مشتریان زیادی هم داشت اما باشگاه هلندی برای اینکه نمی‌خواست الماس نتراشیده ایرانی‌‌اش را ارزان بفروشد، درخواست بالایی از مشتریان داشت اما حالا با ماندن تنها یک سال از قرارداد جهانبخش به نظر می‌رسد او را باید تا چندی دیگر در تیمی بزرگ دید چون نایمخن توانایی رقابت مالی با بزرگان اروپا را ندارد. جهانبخش با توانایی‌های فنی بالقوه، در حال حاضر تنها امید طرفداران NEC برای بازگشت به سطح اول فوتبال هلند محسوب می‌شود و مسلماً اگر ایران بتواند به المپیک ریو صعود کند با کاپیتان خود حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت».

اما اینکه جهانبخش در کنار چه بازیکنانی به عنوان ستاره‌های آتی المپیک 2016 معرفی شد هم در نوع خود جالب توجه است چون در این فهرست بازیکنانی هستند که هر یک در حال حاضر پیشنهادی بالغ 60 تا 70 میلیون یورو (250 میلیارد تومان) دارند. پاول پوگبا ملی‌پوش فرانسوی یوونتوس از جمله این بازیکنان است که در صدر فهرست ستاره‌های المپیک قرار دارد. رافائل واران دیگر هم‌تیمی او در باشگاه رئال‌مادرید نیز نامش در این فهرست مشاهده می‌شود. دو بازیکنی که با فرانسه جام‌جهانی‌ درخشانی را سپری کردند و در تیم‌های مطرح خود، بازیکنان کلیدی محسوب می‌شوند. روملو لوکاکو (مهاجم بلژیکی اورتون)، آلکس اوکلند چمبرلین (ملی‌پوش انگلیسی آرسنال‌)، آدام ماهر (آیندهوون)، رافینیا (بارسلونا)، خسه رودریگوئز (رئال‌مادرید)، سعاد کلاسنیاک (ملی‌پوش بوسنیایی شالکه‌)، ماتیاس ناستاسیچ (منچستر سیتی)، بن دیویس (تاتنهام)، داوی کلاسین (آژاکس)، فیلیپ آندرسون (لاتزیو)، مائورو ایکاردی (اینترمیلان)، لوکاس سیلوا (کروزیرو)، جولیان دراکسلر (شالکه)، ایکر مونیان (آتلتیک بیلبائو)، سرجی آئویر (پاری‌سن‌ژرمن‌)، خوان ایتوربه (رم‌) و... از جمله ستاره‌های جوان و زیر 21 سال حال حاضر دنیا هستند که کارشناسان فوتبال اروپایی آنها را ستاره‌های آتی این رشته ورزشی می‌نامند.
با این تفاسیر می‌توان گفت بسیاری از باشگاه‌های بزرگ اروپایی مشتری علیرضا جهانبخش باشند چون بنا بر اعلام سایت مذکور، از قرارداد علیرضا با نایمخن تنها یک سال باقی‌ مانده و بعید به نظر می‌رسد باشگاه هلندی بخواهد با اتمام این مدت، جهانبخش را بدون هیچ سودی به عنوان بازیکن آزاد از دست بدهد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها