jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۴۷۵۳۴   ۱۸ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۲:۳۰

زن جوان با همدستی 2 مرد نقشه قتل شوهرش را اجرا کرد

جنایت تازه عروس یک هفته پس از ازدواج

نوعروس نوزده ساله یک هفته پس از ازدواج، با همدستی دو آدمکش نقشه قتل شوهرش را طراحی و اجرا کرد.

جنایت تازه عروس یک هفته پس از ازدواج

به گزارش جام‌جم، ساعت 13 و 30 دقیقه پنجشنبه گذشته مردی در حال بازگشت به خانه‌اش بود که در جنگل‌های منابع طبیعی میان روستای ده رضا و حسین‌آباد در اطراف شهرستان ریگان استان کرمان متوجه مردی شد که روی تپه افتاده و حرکت نمی‌کند.

مرد روستایی وقتی به وی نزدیک شد، مشاهده کرد مردی جوان غرق در خون بوده و جان خود را از دست داده است. او بلافاصله موضوع را به پلیس اطلاع داد و دقایقی بعد تیمی از ماموران همراه بازپرس جنایی راهی محل قتل شدند.

کارآگاهان پس از تحقیقات مقدماتی در حال انتقال جسد مرد جوان به پزشکی قانونی بودند که مردی به آنها نزدیک شد و ادعا کرد، مقتول فرزند او به نام شهروز است.

با تحقیق از خانواده مقتول مشخص شد او روز حادثه خانه را همراه همسرش ترک کرده، اما ساعاتی بعد زن جوان تنها به خانه بازگشته و ادعا کرده شهروز وی را تنها گذاشته و به مکان نامعلومی رفته است بنابراین با وجود غیبت طولانی داماد جوان، خانواده‌اش در جستجوی وی بودند که از طریق اهالی روستا مطلع شدند جسد او حوالی روستا کشف شده است.

با ثبت اظهارات این خانواده، عروس نوزده ساله مورد بازجویی قرار گرفت و اظهارات متناقضی را بیان کرد و مدعی شد: روز حادثه قرار بود برای تفریح به خارج از روستا برویم، اما در میانه راه دعوایمان شد و من به خانه بازگشتم و دیگر از شهروز خبری ندارم. نمی‌دانم او با چه انگیزه‌ای و از سوی چه کسی کشته شده است.

کارآگاهان با توجه به اظهارات متناقض این زن، به وی ظنین شده و احتمال دادند او از ماجرای مرگ شوهرش اطلاع داشته باشد، بنابراین وی را با دستور قضایی دستگیر کردند. نوعروس در ادامه بازجویی‌های پلیسی سکوتش را شکست و گفت دو مرد در کشتن شوهرش نقش داشته‌اند.

مینا در اظهاراتش گفت: من علاقه‌ای به شوهرم نداشتم و به اجبار خانواده‌ام با او عقد کردم. از شش ماه قبل با یکی از پسران روستایمان ارتباط پنهانی دارم و گاهی با هم گفت‌وگو می‌کردیم. در ادامه ارتباطمان او متوجه شد به شوهرم علاقه‌ای ندارم و به این ترتیب در جریان ماجرای زندگی‌ام قرار گرفت. در این مدت علاقه‌ای میان ما شکل گرفت و دیگر حاضر نبودم به زندگی با شهروز ادامه دهم. هر کاری کردم، شوهرم راضی به طلاق نشد و سرانجام پس از اجبارهای خانواده‌ام یک هفته قبل از قتل، زندگی مشترکم را با شهروز آغاز کردم.

وی ادامه داد: همچنان بامرد مورد علاقه‌ام تلفنی حرف می‌زدم و او را در جریان زندگی‌ام قرار می‌دادم. چند بار از شوهرم خواستم مرا طلاق دهد، اما توجهی به خواسته‌ام نمی‌کرد. تصمیم گرفتم شوهرم را بکشم تا از ادامه زندگی با وی خلاص شوم. موضوع را با مرد مورد علاقه‌ام در میان گذاشتم که او قبول کرد در اجرای این نقشه مرا کمک کند. روز حادثه به بهانه تفریح از شوهرم خواستم مرا به حومه روستا ببرد.

متهم یادآور شد: زمانی که به تپه‌ای در حوالی روستا نزدیک شدیم، مرد مورد علاقه‌ام و دوستش در آنجا منتظرمان بودند. دقایقی از حضورمان نگذشته بود که با شوهرم مشاجره کردم و آنها با شنیدن صدایم متوجه شدند اکنون باید دست به‌کار شوند.

بنابراین زمانی که من از شوهرم فاصله گرفتم آنها به وی نزدیک شده و با قمه زخمی‌اش کردند. شوهرم در حالی که زخمی شده بود، سعی کرد از دست آنها فرار کند که موفق نشد و دو مرد جوان با چوبدستی، شهروز را بشدت کتک زده و او را در حالی که زخمی بود همان جا رها و سه نفری فرار کردیم. ساعاتی بعد که همراه خانواده همسرم به محل حادثه آمدیم، متوجه شدم شوهرم مرده است.

رئیس حوزه قضایی دادگستری شهرستان ریگان در این باره به جام‌جم گفت: با اعتراف متهم زن، دو همدست وی که عاملان جنایت بودند تحت تعقیب پلیس قرار گرفته و یک روز بعد از حادثه مخفیگاهشان شناسایی و با ورود به آنجا هر دو نفر دستگیر شدند.

متهمان با انتقال به پلیس آگاهی به کشتن تازه داماد اعتراف کرده و گفتند دستور قتل را از نوعروس گرفته بودند.

قربان شاهینی افزود: با صدور قرار قانونی برای متهمان، آنها همراه کارآگاهان جنایی به محل حادثه اعزام شده و در آنجا صحنه جنایت را بازسازی کرده سپس روانه زندان شدند. تحقیقات تکمیلی از این سه متهم ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها