jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۷۴۶۷۴۷   ۱۶ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۸:۳۱

جام جم ورزشی: با یکی از بزرگ ترین ولخرجی های دنیای فوتبال آشنا شوید.

ولخرجی بزرگ ستاره سابق جام جهانی+عکس

به گزارش جام جم ورزشی ، الحاجی دیوف یکی به همراه تیم ملی فوتبال سنگال در جام جهانی 2002 کره و ژاپن جاودانه شد. تیم بی نام و نشان سنگال در آن رقابت ها با درخشش بازیکنان جوان و گمنام به خصوص الحاجی دیوف تا مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی پیش رفت اما در نهایت در وقت های اضافه به ترکیه باخت و حذف شد اما با این حال آنها که پیش از آن تیم هایی همچون فرانسه و سوئد را برده بودند برای همیشه در تاریخ این رقابت ها جاودانه شدند. پس از این رقابت ها دیوف شهرتی چند برابر پیدا کرد و از لیگ فرانسه به لیگ برتر انگلیس و باشگاه لیورپول راه یافت. ثروت و شهرتی که او به طور ناگهانی به دست آورد باعث شد گاهی اوقات خطاهایی از او سر بزند و حتی در یک مورد رسوایی اخلاقی به بار بیاورد. دیوف با ثروتی که هر روز بیشتر می شد روز به روز ولخرج تر شد. خرید خانه های گران قیمت، لباس های عجیب اما گران و ... اما او وقتی نام خود را بیشتر به عنوان یک فوتبالیست ولخرج بر زبان انداخت که اتومبیل گران قیمت و کادیلاکش را روکش طلا کرد. هنگامی که وی این کار را انجام داد انتقادهای بسیاری را تحمل کرد چرا که مردم کشورش در فقر و قحطی به سر می بردند.

ریوف برای روکش طلا کردن این اتومبیلش بالغ بر 530 هزار دلار خرج کرد:

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر